HRAD SOVINEC - akce v roce 2019

Zde naleznete program na  VŠECHNY AKCE a vystoupení v roce 2019 na hradě Sovinci. Přehledně všechny pořádané akce a vystoupení na hradě Sovinci v roce 2019, nechybí program a harmonogram nejbližšího pořádané akce na hradě Sovinec. 

Vánoce na Sovinci "Vánoční mincování"
26.12. - 30.12. 2019

Jedinečná možnost zažít vánoční atmosféru na hradě Sovinci. 

Přijeďte zažít jedinečnou vánoční atmosféru na hradě Sovinci v tomto jedinečném čase!


Hrad Sovinec můžete navštívit každý den od 26.12. do 30.12. vždy od 9:00 do 16:00. Kromě klasický prohlídek, které jsou zpestřeny o ukázky v mincovní dílně, budou probíhat také rodinné prohlídky, které pobaví nejen Vaše děti!


V rámci prohlídek s kostýmovanými průvodci se seznámíte v mincovní dílně s historií ražby mincí a uvidíte ukázku zpracování kovů v podání Studia bez kliky.


Na zahřátí si můžete na prvním nádvoří u plápolajícího ohně dát svařák, kávu nebo čaj.


Navíc jsou pro Vaše děti připraveny speciální prohlídky "Pro práčata". Tyto rodinné prohlídky, kdy je výklad přizpůsoben dětem a je pojat zábavnou formou začínají vždy v 10:30, 12:30 a 14:30.


Klasické prohlídky s kostýmovanými průvodci, kteří Vás provedou hradem s bohatým výkladem nejen o historii tohoto hradu, začínají začínají v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. 


Kromě samotné prohlídky si můžete projít hrad také sami, poznat všechna jeho volně přístupná zákoutí, výhledy z horních nádvoří a určitě nesmíte vynechat výšlap na nejvyšší hradní věž odkud je krásný výhled do kraje. 


VŠECHNY AKCE V ROCE 2019

První salva

Na počest zahájení nové sezóny 2019 se můžete těšit na akci nazvanou První salva. Pro návštěvníky budou připraveny netradiční prohlídky hradu Sovinec s průvodcem, okořeněné šermířskými a mušketýrskými vystoupeními. Během prohlídek se představí také Javornická dělostřelecká garda a sokolník.

Souběžně probíhá výstava "Plastiky".

6.4.-7.4. 2019

Velikonoce na Sovinci - velikonoční Sovinec

Oslava svátků jara na hradě Sovinec. Na Velký pátek, sobotu, neděli a na Velikonoční pondělí budou připraveny tématické prohlídky s průvodcem, kde se dozvíte více o historii hradu Sovinec a o velikonočních zvycích. Na pátém nádvoří bude během celého prodlouženého víkendu probíhat doprovodný program plný šermu, tance a divadelních vystoupení. Hrad otevřen samozřejmě i na Zelený čtvrtek.

Souběžně probíhá výstava "Plastiky" a "Beskydy 8 x jinak".


19.4.-22.4.2019

Slavnosti pánů ze Sovince + noční prohlídky

Víkendová akce zaměřená na období gotiky a rané renesance. Doby, kdy na Sovinci žili páni ze Sovince, kteří byli zakladateli hradu Sovinec. Program na pátém nádvoří bude doplněn o prohlídky hradu s průvodcem, nebudou chybět šermířská a divadelní vystoupení a Sovinecký rébus. Slavnosti budou, kromě denního programu v sobotu a neděli, pokračovat i v sobotu večer rytířským turnajem a zakončen bude ohňovou show. Vystoupí i živý drak chrlící oheň!

Souběžně probíhá výstava "Plastiky" a "Beskydy 8 x jinak"

27.4.-28.4.2019

Čarodějnický rej

Netradiční prohlídky na hradě Sovinec, spousta čarodějnic, tématické prohlídky nejen pro děti v čarodějných kostýmech s tou pravou atmosférou. V úterý speciální čarodějnické prohlídky v 17, 18 a 19 hodin. Ve 20 hodin proběhne na 5. nádvoří upálení hradní čarodějnice (pozn. špekáčky a další pochutiny k ohni s sebou!). Ve středu po celý den netradiční prohlídky se šermířskou skupinou Taurus! 

Souběžně probíhá výstava "Plastiky" a "Beskydy 8 x jinak".  

30.4.-1.5.2019

Kmotra smrt - dobývaní hradu Sovinec

Vojenská historie aneb bojové umění středověku. Víkendová akce s obsáhlým programem, pohádky, rytířské souboje, sokolníci, kejklíři, ukázky bojového umění středověku, pásmo soubojů a mnohem víc, vše vyvrcholí rytířským turnajem plným jedinečných a nefalšovaných soubojů na sekery, palcáty a meče. Pořádá historická posádka Špinavci.

Souběžně probíhá výstava "Plastiky" a "Beskydy 8 x jinak".   

4.5.-5.5.,8.5.2019

Pocta veteránům

Akce věnovaná všem válečným veteránům napříč stoletími. Hold jejich odvaze a statečnosti vzdají během svých ukázek kluby vojenské historie, mušketýrská jednotka a mnoho dalších. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

Souběžně probíhá výstava "Plastiky" a "Beskydy 8 x jinak".    

11.5.-12.5.2019

Kolotoč prima pohádek

Pohádkový víkend pro děti na zakletém hradě. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Putování hradem z pohádky do pohádky. Pohádková divadelní vystoupení, pásmo šermířských pohádek, vystoupí sokolníci a pohádková babička. Řemeslné dílničky pro nejmenší a mnohem víc.

Souběžně probíhá výstava "Plastiky" a "Beskydy 8 x jinak".  

18.5.-19.5.2019

Do pohádky a zase do pohádky + noční prohlídky (den dětí na Sovinci)

Celá víkendová akce bude věnována dětem a jejich dnu dětí. Čekají na ně pohádkové prohlídky a různá divadelní představení. V sobotu večer se pak mohou návštěvníci těšit na netradiční pohádkové prohlídky hradu Sovinec.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění" a "Beskydy 8 x jinak".    

1.6.-2.6.2019

Myslivecké slavnosti 

Akce zaměřená na myslivost, mysliveckou kynologii, sokolnictví a ochranu přírody. Akce a program bude doplněn o myslivecké trubače, komentované přehlídky zbraní a trofejí, tématické soutěže a mnoho dalšího. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus a na speciality myslivecké kuchyně, jako zvěřinový guláš, plec na pivu, jelení steaky, zvěřinové klobásy a další speciality. V sobotu večer bude pravá myslivecká zábava se skupinou Hubertus.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy" a "Beskydy 8 x jinak".     

8.6.-9.6.2019

Škrhola a lotři ze mlýna

Šermířský víkend na hradě Sovinec plný soubojů různými typy zbraní. Hrad Sovinec s bohatým víkendovým programem. Šermířské souboje, šermířské příběhy a pověsti. Pohádky pro děti a velká loutková pohádka Škrhola a lotři ze mlýna. Nebude chybět také rytířský turnaj.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", "Beskydy 8 x jinak" a "Střelecké terče".

22.6.-23.6.2019

Bubofest Sovinec 2019

Další ročník akce zvané Bubo fest. Oblíbený malý multi žánrový divadelně hudební festival. Na pátém nádvoří hradu se představí divadla a hudební skupiny různých žánrů. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", "Beskydy 8 x jinak" a "Střelecké terče".

29.6.-30.6.2019

Sovinecký šperk

Tradiční třídenní šperkařský jarmark na hradě Sovinec, na kterém budou k vidění různé techniky výroby šperků. Akce bude doplněna o program na pátém nádvoří, kde se představí šermíři, tanečnice, sokolník a další.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", "Beskydy 8 x jinak" a "Střelecké terče".

5.7.-7.7.2019

Na příkaz císaře

Velkolepý rytířský turnaj na hradě Sovinec. Akce roku 2019! Bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Jedinečné souboje, šermířská utkání, šermířské pohádky a grotesky, scénický šerm, gotická bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Pro nejmladší loutkové pohádky hrané velkými marionetami. Ukázky historických řemesel kováři, hrnčíři, řezbáři a mnohem více.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", "Beskydy 8 x jinak" a "Střelecké terče".  

13.7.-14.7.2019

Noc na hradě - přenocujte na hradě

Pro nebojácné návštěvníky, kteří budou mít odvahu přespat na pátém nádvoří hradu Sovinec. Při opékání špekáčků se dozví mnohé strašidelné pověsti spojené s hradem. Kapacita omezena na 16 osob (nutno objednat telefonicky na pokladně hradu na tel.č.: 554 219 863).

19.7.2019

Hradní bestie

Akce na hradě Sovinec plná šermířských povídek a šarvátek, povídání o dravých ptácích a ochutnávky dobové kuchyně. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", "Beskydy 8 x jinak" a "Střelecké terče".

20.7.-21.7.2019

Za čest krále

Hrad Sovinec v temné době třicetileté války. XXIII. nejoblíbenější návštěvnická akce. Dobývání hradu se středověkou bitvou. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, kejklířská a šermířská vystoupení. Obléhání a obstřelování hradu Sovinec. Vrcholné kejklířské a žonglérské dovednosti. Středověké souboje a šarvátky. Představí souboje a šermířské zápletky v nejvěrohodnější podobě. Loutkové pohádky pro celou rodinu, sokolníci a další.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", "Beskydy 8 x jinak" a "Střelecké terče".

27.7.-28.7.2019

Poslední vzdor

Druhá akce věnovaná třicetileté válce. Připraven bude bohatý program. Navíc po oba dny, vždy v poledne, proběhne divadelní rekonstrukce obléhání hradu švédskými oddíly v roce 1643. Kromě šermířů a krásných tanečnic, které vás rády zapojí do tance nebude chybět již tolik oblíbený Sovinecký rébus.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", a "Střelecké terče". 

3.8.-4.8.2019

Přízrak z temné věže

Festival práva útrpného vážně - nevážně lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kromě různorodých šermířských pověstí, povídek, dobových tanců a rytířských vystoupení nebude chybět kejklířská a žonglérská show, pohádky pro nejmenší a sokolnické ukázky z výcviku ptáků. 

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", a "Střelecké terče".

10.8.-11.8.2019

Hodokvas rytíře Kobylky

Tradiční historicko-řemeslný jarmark. Nejobsáhlejší akce sezóny 2019. Pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Maximální věrohodnosti bojového umění a soubojů. V sobotu znamenitý večerní program. Velkolepý rytířský turnaj plný speciálních efektů. Šermířské komedie, pověsti, dobové příběhy. Loutkové pohádky a pohádky nejen pro děti ale i dospěláky. Ukázky zručnosti starodávných řemesel.

V sobotu 17.8. od 17:00 do 20:00 Noc démonů, plná povídek a ohnivých show.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", a "Střelecké terče". 

17.8.-18.8.2019

Útěk z  řádu

Pikantní příběhy, divadelní vystoupení a šermířské pověsti z kláštera při pálení čarodějnic. Kromě různorodých šermířských pověstí a vystoupení uvidíte také premiéru divadelní pohádky Potopa, mnoha cenami ověnčený Kolotoč prima pohádek, šermířské pověsti a vystoupení pro menší i dospělé, ukázka historických řemesel a bohaté občerstvení. . 

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", a "Střelecké terče".

24.8.-25.8.2019

Tajemný hrad Sovinec a Hradozámecká noc

Po oba poslední prázdninové víkendové dny se můžete těšit na netradiční prohlídky hradu. Dozvíte se zajímavosti z tajemné, možná i temné, minulosti hradu Sovinec, o tajích kuchyně našich předků, zažijete bádání v alchymistické dílně a mnoho dalšího atd. V sobotu večer budou pro vás probíhat tajemné noční prohlídky hradu. plná tajemna, magie a čar (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz)

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", a "Střelecké terče".

31.8.-1.9.2019

Sovinecké šelmování

Během této akce se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z oblasti ochrany přírody, o šelmách, které se znovu vrací do české přírody, o činnosti záchranné stanice pro poraněná nebo jinak ohrožená zvířata nebo o sokolnictví. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus. 

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", a "Střelecké terče".

7.9.-8.9.2019

Kašpárek na skalním hradě

Loutkářská a pohádková pouť. Loučení s prázdninami aneb víkend plný pohádek. Šermířská a divadelní vystoupení, historický šerm, loutkové divadlo a pásmo nejen šermířských pohádek. Nebudou chybět pohádky pro nejmenší.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", a "Střelecké terče".

14.9.-15.9.2019

Hradní hodování

Hrad Sovinec je odedávna spojen nejen se šermíři, divadly a tanečnicemi, ale i s výborným jídlem. Během této akce užijete všeho. Bohatý kulturní program této akce bude obohacen ochutnávkami různých specialit. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění", "Vnitřní světy", a "Střelecké terče".

28.9.-29.9.2019

Balady zbojnické 

Loupežnické povídky a šermířské příběhy,

které vždy nekončí katovou sekerou. Vystoupení šermířských a divadelních společností. Šermířské pověsti a příběhy v nejvěrohodnější podobě. Sokolnické přílety a ukázky výcviku dravých ptáků se sokolníkem Montim. Šermířské, loupežnické a loutkové pohádky a příběhy. 

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění" a "Vnitřní světy".

5.10.-6.10.2019

Past na medvěda

Slavnostní ukončení sezóny s vybranými úspěšnými scénkami a vystoupeními tohoto roku. Záruka vysoké kvality celodenního programu.Celodenní příběh o nezdařeném lovu na medvěda. Kejklíři, žongléři, scénický šerm, šermířské pohádky, pověsti a grotesky, pohádky nejen pro nejmenší. Přílety, výcvik a ukázky lovu dravých ptáků.

Souběžně probíhá výstava "Moderní umění" a "Vnitřní světy".

26.10.-28.10.2019

Vánoční Sovinec - hrad Sovinec o Vánocích

Netradiční vánoční prohlídky hradu s vůní svařeného vína, čaje a kávy. Během prohlídek se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z historie hradu, o vánočních a novoročních zvycích. Prohlídky budou obohaceny vstupy, kde se zábavnou formou dozví o historii výroby mincí, o trestech za padělání a šizení mincí. Každý návštěvník si bude moci odnést drobný dárek jako vzpomínku na tuto akci. Kromě vánočních prohlídek bude i poslední letošní Sovinecký rébus.

26.12.-30.12.2019