HRAD SOVINEC - akce v roce 2021

Všechny pořádaná akce - hrad Sovinec


Zde naleznete program na VŠECHNY AKCE a vystoupení v roce 2021 na hradě Sovinci. Přehledně všechny pořádané akce a vystoupení na hradě Sovinci v roce 2021, nechybí program a harmonogram nejbližšího pořádané akce na hradě Sovinec.  


Jelikož není známý termín otevření hradu vzhledem k situaci ohledně COVID-19 a případná možnost pořádání akcí a za jakých podmínek, naleznete zde zatím přehled akcí pořádaných v loňském roce.

 Jakmile bude znám harmonogram akcí pro tento rok bude zde aktualizován.

HRAD SOVINEC - ZAVŘENO


VZHLEDM K SITUACI OHLEDNĚ COVID-19 JE HRAD SOVINEC UZAVŘEN!!HRAD SOVINEC JE VZHLEDEM K SITUACI OHLEDNĚ COVID-19 UZAVŘEN, JAKMILE BUDE ZNÁMÝ TERMÍN OTEVŘENÍ HRADU NEBO JEHO ČÁSTI, BUDE TATO INFORAMCE ZVEŘEJNĚNA NA TĚCHTO STRÁNKÁCH.


Přijďte si užít romantickou atmosféru hradu Sovinec bez davů návštěvníků. Tento víkend se nekoná žádná velká akce, ale právě pro to je čas navštívit hrad Sovinec. 


Zúčastnit se jednoho ze dvou nabízených okruhů prohlídek, včetně prohlídky tajemné spodní chodby, která byla nedávno otevřena veřejnosti vystoupat na věž s krásným rozhledem s ptačí perspektivy na hrad a okolí.


Občerstvit se můžete v hradním občerstvení přímo v bastionu Klippelova bašta, který naleznete na 1. nádvoří (vyhřívaná krytá letní zahrádka Klippelova bašta s posezením v hradním bastiónu nabízí kromě alko, nealko nápojů, piva, brazilské kávy, kvalitního čaje, svařeného vína atd. také polévky, hlavní jídla, grilované maso, saláty, tortilly, pizzu atd.) 


Částečně krytá vyhřívaná letní zahrádka nabízí bohaté občerstvení a příjemné posezení přímo v prostorech hradu


Probíhá také volně přístupná výstava umělecké i partnerské dvojice, kterou tvoří Lukáš Rittstein a Barbora Šlapetová. Oba umělci zachycují svět posledního domorodého papuánského kmene Yali Mek. 


Od roku 1997 uskutečnili několik výprav do vzdálených oblastí západní Papuy a Papuy-Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu. Na výstavě se představí Rittsteinův sochařský cyklus Dálnice a fotografie a kresby Barbory Šlapetové, které reflektují obraz duše posledních přírodních lidí.PODROBNÝ PROGRAM a další info o akcích pořádaných v tomto roce NALEZNETE NÍŽE. 


Všechny akce v roce 2020

První salva na hradě Sovinec - ZRUŠENO !

Na počest zahájení nové sezóny 2020 se můžete těšit na akci nazvanou První salva. Pro návštěvníky budou připraveny netradiční prohlídky hradu Sovinec s průvodcem, okořeněné šermířskými a mušketýrskými vystoupeními. Během prohlídek se představí také sokolník a nebudou chybět ochutnávky dobové kuchyně. Každé ráno otevře bránu hradu Sovinec a přivítá návštěvníky sám pan purkrabí.


4.4. - 5.4. 
2020

Velikonoce na Sovinci - velikonoční Sovinec - ZRUŠENO !

Oslava svátků jara na hradě Sovinec. Na Velikonoce na Velký pátek, v sobotu, neděli a na Velikonoční pondělí budou připraveny tématické prohlídky s průvodcem, kde se dozvíte více o historii hradu Sovinec a o velikonočních zvycích. Kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci bude připraven po všechny čtyři sváteční dny bohatý doprovodný program, vystoupí tančenice, šermíři a mnohem víc. Hrad otevřen samozřejmě i na Zelený čtvrtek.


10.4. - 13.4. 2020 

Útěk z  řádu - ZRUŠENO ! 

Pikantní příběhy, divadelní vystoupení a šermířské pověsti z kláštera při pálení čarodějnic. Kromě různorodých šermířských pověstí a vystoupení uvidíte také premiéru divadelní pohádky Potopa, mnoha cenami ověnčený Kolotoč prima pohádek, šermířské pověsti a vystoupení pro menší i dospělé, ukázka historických řemesel a bohaté občerstvení. . 


18.4. - 19.4. 2020

Jak se lidem žilo - ZRUŠENO !

Tento víkend pro Vás budou připraveny komentované prohlídky hradu s kostýmovanými průvodci a poutavé přednášky na téma středověkého stravování, odívání a život v průběhu staletí. Přednášky budou spojeny s ochutnávkou dobové kuchyně. Probíhat bude také oblíbený Sovinecký rébus.


25.4. - 26.4. 2020

Čarodějnický rej a svátky jara - ZRUŠENO !

Přijměte pozvání na netradiční prohlídky na hradě Sovinec, spousta čarodějnic, tématické prohlídky nejen pro děti s tou pravou atmosférou. Čtyřdenní akce nejen pro děti! Co dělat, když Vás čarodějnice uhrane? Byly nebo nebyly na hradě Sovinec čarodějnice? To vše a mnoho dalšího se dozvíte tento prodloužený víkend. Kromě čtvrtku 30.4. bude akce probíhat také od pátku 1.5. do neděle 3.5.2020. Maksy čarodějnic a čarodějů mají vstup ZDARMA!


30.4. - 3.5. 2020 

Kmotra smrt - dobývaní hradu Sovinec - ZRUŠENO !

Vojenská historie středověku aneb bojové umění středověku na hradě Sovinec. Třídenní akce s kvalitním obsáhlým programem, pohádky, rytířské souboje, sokolníci, kejklíři, ukázky bojového umění středověku, pásmo soubojů a mnohem víc, vše vyvrcholí rytířským turnajem plným jedinečných a nefalšovaných soubojů na sekery, palcáty a meče. Pořádá historická posádka Špinavci.


8.5. -  10.5. 

2020 

Pocta veteránům - ZRUŠENO !

Akce věnovaná všem válečným veteránům napříč stoletími. Hold jejich odvaze a statečnosti vzdají během svých ukázek kluby vojenské historie, mušketýrská jednotka a mnoho dalších. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

 

16.5. - 17.5. 2020

Slavnosti pánů ze Sovince - ZRUŠENO !

Víkendová akce zaměřená na období gotiky a rané renesance. Doby, kdy na Sovinci žili páni ze Sovince, kteří byli zakladateli hradu Sovinec. Bohatý program bude doplněn o ochutnávky dobové kuchyně, prohlídky hradu s průvodci v dobových kostýmech, nebudou chybět šermířská a divadelní vystoupení a Sovinecký rébus. V sobotu večer program vyvrcholí průvodem pana Voka ze Sovince s jeho početnou družinou, rytířským turnajem na jeho počest a vše završí ohňová show.  


23.5. - 24.5. 2020

Do pohádky a zase do pohádky + noční prohlídky - ZRUŠENO !

Celá víkendová akce bude věnována dětem, ale nejen jim. Čekají na ně pohádkové prohlídky, na pátém nádvoří různé pohádky a divadelní a šermířská představení, a to vše nejen pro děti, pobaví i vás všechny ostatní. V sobotu večer se pak mohou návštěvníci těšit na netradiční pohádkové prohlídky hradu Sovinec.


30.5.  - 31.5. 2020

Myslivecké letní slavnosti - ZRUŠENO !

Akce zaměřená na myslivost, mysliveckou kynologii, sokolnictví a ochranu přírody. Akce a program bude doplněn o myslivecké trubače, komentované přehlídky zbraní a trofejí, tématické soutěže a mnoho dalšího. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus a na speciality myslivecké kuchyně, jako zvěřinový guláš, jelení steaky, zvěřinové klobásy a další speciality.


6.6. - 7.6. 2020

Škrhola a lotři ze mlýna - ZRUŠENO !

Šermířský víkend na hradě Sovinec plný soubojů různými typy zbraní. Hrad Sovinec s bohatým víkendovým programem. Šermířské souboje, šermířské příběhy, souboje a středověké pověsti. Pohádky pro děti a velká loutková pohádka Škrhola a lotři ze mlýna. Nebude chybět také rytířský turnaj.


13.6. - 14.6. 2020

Bubofest Sovinec 2020 - ZRUŠENO !

Další ročník akce zvané Bubo fest. Oblíbený malý multi žánrový divadelně hudební festival. Na pátém nádvoří hradu se představí divadla a hudební skupiny různých žánrů. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.


20.6. - 21.6. 2020

Kolotoč prima pohádek - ZRUŠENO !

Pohádkový víkend pro děti na zakletém hradě. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Putování hradem z pohádky do pohádky. Pohádková divadelní vystoupení, pásmo šermířských pohádek, vystoupí sokolníci a pohádková babička. Řemeslné dílničky pro nejmenší a mnohem víc.


27.6. - 28.6. 2020

Sovinecký šperk - 4.7. - 6. 7. 2020

Tradiční třídenní šperkařský jarmark na hradě Sovinec, na kterém budou kromě prodeje tradičních šperků k vidění různé techniky výroby šperků. Proběhnou ukázky různých technik šperkařské výroby z kamenů, cínu mědi, stříbra, kůže, dřeva i smaltu. Prodej šperků a kreativního materiálu "hradní blešák". 


4.7. - 6. 7. 2020

Na příkaz císaře - 11.7. - 12.7. 2020

Velkolepý rytířský turnaj na hradě Sovinec. Akce roku! Bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Jedinečné souboje, šermířská utkání, šermířské pohádky a grotesky, scénický šerm, gotická bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Pro nejmladší loutkové pohádky hrané velkými marionetami. Ukázky historických řemesel kováři, hrnčíři, řezbáři a mnohem více.


11.7. - 12.7. 2020

Noc na hradě - přenocujte na hradě - 17.7. 2020

Ti, kteří mají pro strach uděláno, dostanou šanci přespat na pátém nádvoří hradu Sovinec. Při opékání špekáčků se dozví mnohé strašidelné pověsti spojené s hradem. Kapacita omezena pouze na 16 osob (nutno objednat telefonicky na pokladně hradu na tel.: 554 219 863).


17.7. 2020

Hradní bestie - 18.7. - 19.7. 2020

Přemůže bestie hrad Sovinec nebo se posádka Sovince ubrání? Víkendová akce na hradě Sovinec plná šermířských povídek a šarvátek, povídání o dravých ptácích a historických tanců. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.


18.7. - 19.7. 2020

Za čest krále - 25.7. - 26.7. 2020

Hrad Sovinec v temné době třicetileté války. XXIIII. nejoblíbenější návštěvnická akce. Dobývání hradu se středověkou bitvou. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, kejklířská a šermířská vystoupení. Obléhání a obstřelování hradu Sovinec. Vrcholné kejklířské a žonglérské dovednosti. Středověké souboje a šarvátky. Představí souboje a šermířské zápletky v nejvěrohodnější podobě. Loutkové pohádky pro celou rodinu, sokolníci a další.


25.7. - 26.7. 2020

Přízrak z temné věže - 1.8. -2.8. 2020

Festival práva útrpného vážně - nevážně lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kromě různorodých šermířských pověstí, povídek, dobových tanců a rytířských vystoupení nebude chybět kejklířská a žonglérská show, pohádky pro nejmenší a sokolnické ukázky z výcviku ptáků. 


1.8. -2.8. 2020

Poslední vzdor - 8.8. - 9.8. 2020

Víkendová akce věnovaná třicetileté válce. Připraven bude bohatý program. Navíc po oba dny, vždy v poledne, proběhne divadelní rekonstrukce obléhání hradu švédskými oddíly v roce 1643. Kromě šermířů a krásných tanečnic, které vás rády zapojí do tance nebudou chybět komentované prohlídky kostýmovanými průvodci a oblíbený Sovinecký rébus.


8.8. - 9.8. 2020

Hodokvas rytíře Kobylky - 15.8. - 16.8. 2020

Tradiční historicko-řemeslný jarmark. Nejobsáhlejší akce sezóny 2020. Pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Maximální věrohodnosti bojového umění a soubojů. V sobotu znamenitý večerní program. Velkolepý rytířský turnaj plný speciálních efektů. Šermířské komedie, pověsti, dobové příběhy. Loutkové pohádky a pohádky nejen pro děti ale i dospěláky. Ukázky zručnosti starodávných řemesel. V sobotu 15. od 17:00 do 20:00 Noc démonů, plná povídek a ohnivých show.


15.8. - 16.8. 2020

Velký hradní lukostřelecký turnaj - 22.8. - 23.8. 2020

Ročníková soutěž v historické lukostřelbě. Padesát lukostřelců se utká o zajímavé ceny. Turnaj je určený pro veřejnost! Bohatý doprovodný program - historický šerm, plně kontaktní rytířská klání, historické tance, dobová hudba. To vše dotvoří středověký kolorit hradu Sovince.


22.8. - 23.8. 2020

Tajemný hrad a Hradozámecká noc - 29.8. - 30.8. 2020

Po oba poslední prázdninové víkendové dny se můžete těšit na netradiční prohlídky hradu. Dozvíte se zajímavosti z tajemné, možná i temné, minulosti hradu Sovinec, o tajích kuchyně našich předků, zažijete bádání v alchymistické dílně a mnoho dalšího atd. V sobotu večer budou pro vás probíhat tajemné noční prohlídky hradu. plná tajemna, magie a čar (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz) a povídání o netopýrech.


29.8. - 30.8. 2020

Sovinecké šelmování - 5.9. - 6.9. 2020

Během této akce se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z oblasti ochrany přírody, o šelmách, které se znovu vrací do české přírody, o činnosti záchranné stanice pro poraněná nebo jinak ohrožená zvířata nebo o sokolnictví. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus. 


5.9. - 6.9. 2020

Kašpárek na skalním hradě - 12.9. - 13.9. 2020

Loutkářská a pohádková pouť. Loučení s prázdninami aneb víkend plný pohádek. Šermířská a divadelní vystoupení, historický šerm, loutkové divadlo a pásmo nejen šermířských pohádek. Nebudou chybět pohádky pro nejmenší.


12.9. - 13.9. 2020

Hradní hodování - 26.9. - 28.9. 2020

Hrad Sovinec je odedávna spojen nejen se šermíři, divadly a tanečnicemi, ale i s výborným jídlem. Během této třídenní akce užijete všeho. Bohatý kulturní program této akce bude obohacen ochutnávkami různých specialit. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.


26.9. - 28.9. 2020

Balady zbojnické - 10.10.- 11.10. 2020 - ZRUŠENO ! 

Loupežnické povídky a šermířské příběhy,

které vždy nekončí katovou sekerou. Vystoupení šermířských a divadelních společností. Šermířské pověsti a příběhy v nejvěrohodnější podobě. Sokolnické přílety a ukázky výcviku dravých ptáků se sokolníkem Montim. Šermířské, loupežnické a loutkové pohádky a příběhy. 


10.10.- 11.10. 2020

Sokolnické lovy - 24.10. - 25.10 , 28.10. 2020 -  ZRUŠENO ! 

Víkendová akce o nezdařeném lobvu na medvěda. Kejklířské, žonglérské a fakírské dovednosti. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek Dědictví a sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný šermířský program.


24. - 25. 10.,  a 28.10. 

2020

Hofmistrova závěť - 31.10. - 1.11. 2020 - ZRUŠENO ! 

Slavnostní ukončení sezóny s vybranými úspěšnými scénkami a vystoupeními tohoto roku. Záruka vysoké kvality celodenního programu, kdy se objeví ty nejúspěšnější vystoupení tohoto roku. Celodenní bohatý program. Kejklíři, žongléři, scénický šerm, šermířské pohádky, pověsti a grotesky, pohádky nejen pro nejmenší. 


31.10. - 1.11. 2020

Vánoční Sovinec - 26.12.-30.12.2020 - ZRUŠENO !

Netradiční vánoční prohlídky hradu s vůní svařeného vína, čaje a kávy. Během prohlídek se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z historie hradu, o vánočních a novoročních zvycích. Prohlídky budou obohaceny vstupy, kde se zábavnou formou dozví o historii výroby mincí, o trestech za padělání a šizení mincí. Každý návštěvník si bude moci odnést drobný dárek jako vzpomínku na tuto akci. Kromě vánočních prohlídek bude i poslední letošní Sovinecký rébus.

26.12.-30.12.2020