HRAD SOVINEC - akce v roce 2023

Všechny pořádaná akce - hrad Sovinec


Níže naleznete program jak na NEJBLIŽŠÍ POŘÁDANOU AKCI tak také na VŠECHNY AKCE a vystoupení v roce 2023 na hradě Sovinci. Přehledně všechny pořádané akce a vystoupení na hradě Sovinec v roce 2023, nechybí program a harmonogram nejbližšího pořádané akce na hradě Sovinec.  


JAK VZNIKAJÍ DĚJINY + BITVA O HRAD 

30.9. - 1.10. 2023

ŠERMÍŘSKÁ AKCE. NEFALŠOVANÉ SOUBOJE NA PALCÁTY A MEČE!


Přijeďte si užít na Sovinec krásné babí léto, můžete se projít po hradě, dovědět se něco zajímavého na víkendové akci a na státní svátek, zvolit si jeden z okruhů s průvodcem nebo si jen projít hrad sami, objevit různá zákoutí, užít si výhled z věže a strávit příjemné odpoledne.


Víkendová akce věnovaná dějinám hradu ve středověku. Uvidíte mušketýrská a šermířská vystoupení při bojích na hradě. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Rytíři pěti knížectví dobývají pevný hrad. Nelítostné souboje různými typy zbraní. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný program. Pořádá historická posádka Dědictví.   

  

Akce je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny ostatní, kteří si můžou zvolit některý z okruhů, kde se dozví o historii hradu, užijí si nádhernou vyhlídku z věže a mohou si užít krásné babí léto. Nebo si udělejte jen tak krásný výlet na kole, pěšky nebo motorce. 


Prohlídku si můžete zvolit jak venkovní kolem hradeb s nově otevřenou podzemní chodbou, tak také základní prohlídku celého hradu včetně nově otevřených expozic, interiérů a výstav nebo prohlídku určenou i pro menší děti (pro "práčata"), která je určena i pro vaše menší děti, kde se zábavnou formou dozví hodně zajímavého nejen o hradě a jeho historii. Po ukončení prohlídky máte volný vstup na věž s překrásnou vyhlídkou na okolí a na všechny nádvoří a exteriéry hradu. Cena prohlídky je již zahrnuta v rámci vstupného na víkendovou akci.


Občerstvit se můžete vždy od 9:00 do 18:00 v Klippelově baště, která se nachází přímo na 1. nádvoří naproti pokladny. Nabízí pro návštěvníky široký výběr teplých a studených nápojů, výborné kávy a svařeného vína, velký výběr domácích polévek, hlavních a hotových jídel, grilovaného masa, tortill, salátů a pizzy z pece, ale také nabídku rychlého občerstvení jako langoše, párky, klobásy,. 


Na hradě Sovinci o víkendu:


 • Akce je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak pro všechny ostatní, kteří si můžou zvolit některý z okruhů, kde se dozví o historii hradu, užijí si nádhernou vyhlídku z věže  nebo si udělejte jen tak krásný výlet na kole, pěšky nebo motorce. 

 • Oblíbená akce s bohatým celodenním programem

 • Ukázky života vojenského tábora během obléhání

 • Výročí - pětistá akce pořádaná na hradě Sovinec

 • Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě

 • Famózní šermíři z Prahy Skupina historického šermu BIBUS SPIRITUS představí novou středověkou pověst z Chebu Valdštejnova smrt

 • Šermířská a divadelní společnost MALBERK přiváží šermířskou pověst Čest a sláv

 • Skupina historického šermu MOHELNICKÁ SEBRANKA srdečně zve na nový šermířský příběh Loupežníci

 • Loutkové divadlo KAŠPÁRKŮV SVĚT

 • Skupina dobových tanců MALARTES

 • Sokolníci SOLEK DĚDICTVÍ  ukázkami odletů a příletů dravých ptáku

 • Ukázky kovářského řemesla s kovářem Jardou

 • Stánkový prodej - Vyhlídková věž - občerstvení

 • V rámci akce zpřístupněny tři prohlídkové trasy s průvodcem 9:00 až 17:00 včetně v ceně vstupného na víkendovou akci
 • Vnitřní, vnější okruh, okruh pro děti "pro práčata"
 • Přístupné nové expozice a podzemní chodba
 • Projít hrad si můžete i sami nebo po skončení prohlídky a  užít si výhledy z věže a atmosféru hradu, na své si přijde opravdu každý 
 • Bohaté občerstvení zajištěno v Klippelově baště na 1. nádvoří hradu naproti pokladny (https://www.hrad-sovinec.cz/obcerstveni/


Otevřeno je pro Vás denně od 9:00 do 18:00 hodin. Kromě víkendového programu probíhají také vždy klasické prohlídky s průvodci (každých 30 minut - první v 9:30 a poslední v 17:00). Cena prohlídky je již zahrnuta v rámci vstupného na víkendovou akci. 


Prohlídku si můžete zvolit jak venkovní kolem hradeb s nově otevřenou podzemní chodbou, tak také základní prohlídku celého hradu včetně nově otevřených expozic, interiérů a výstav nebo prohlídku určenou i pro menší děti (pro "práčata"), která je určena i pro vaše menší děti, kde se zábavnou formou dozví hodně zajímavého nejen o hradě a jeho historii. Po ukončení prohlídky máte volný vstup na věž s překrásnou vyhlídkou na okolí a na všechny nádvoří a exteriéry hradu. 


Hrad si můžete projít také sami bez průvodce. Ať již s prohlídkou nebo bez se můžete zdržet na hradě a jeho nádvoří klidně celý den, včetně volně přístupné vyhlídkové věže a užívat si víkendový program. Záleží jen na Vás.. Více o prohlídkách Více o prohlídkách na https://www.mubr.cz/sovinec/navstivte-nas


Mezi novinky pro letošní rok patří otevření 2 nových expozic, "čistota půl života" aneb střípky z historie hygieny a otevření sovinecké zbrojnice, včetně nové aplikace, kde uvidíte ukázky v 3D modelu jak Švédové dobývali hrad.


Expozice věnovaná třicetileté válce je volně přístupná pro návštěvníky, expozice "čistota půl života" s průvodcem. Samozřejmě je přístupná také nedlouho otevřená 82m podzemní chodba přístupná přes hradní příkop.


Občerstvit se můžete v Klippelově baště, která se nachází přímo na 1. nádvoří. Nabízí pro návštěvníky široký výběr teplých a studených nápojů, výborné kávy a svařeného vína, polévek, hlavních a hotových jídel, grilovaného masa, ale také nabídku rychlého občerstvení, tortill, salátů a pizzy z pece.


Skvělá zpráva! Hrad Sovinec je mezi nejlépe hodnocenými místy na Mapy.cz. Samolepku neboli "odznak" kvality pro rok 2022 jsme hrdě nalepili na okno u vstupu a budeme doufat, že i nadále budou návštěvníci hradu s našimi službami spokojeni. Vážíme si každého hodnocení a těšíme se na další setkání.Informace o dalších akcích pořádaných v tomto roce NALEZNETE NÍŽE. 
Víkendový program sobota a neděle


10:00 O perníkové chaloupce pohádka pro nejmenší

10:20 Jak vznikají dějiny spektrál

10:35 Přílety dravých ptáků sokolníci

10:50 Loupežníci šermířský příběh M.S

11:20 Lesk a bída šermířská pověst Malberk

11:50 Valdštejnova smrt šermířská pověst Bibus

12:20 Přílety dravých ptáků sokolníci

12:30 BITVA O HRAD SOVINEC !!

12:50 O Koblížkovi pohádka pro nejmenší

13:10 Přílety dravých ptáků sokolníci

13:20 Thurn osamělý rváč šermířská pověst B.S

13:50 Cesty osudu šermířská pověst Malberk

14:20 Loupežníci šermířský příběh M.S

14:50 Přílety dravých ptáků sokolníci

15:10 Valdštejnova smrt šermířská pověst Bibus

15:40 Lesk a bída šermířská pověst Malberk

16:10 Krabat šermířský příběh M.S

16:35 O perníkové chaloupce pohádka pro nejmenší

16:55 Přílety dravých ptáků sokolníci

17:10 Ukončení programu


Výročí 380 let od oblehání a následném dobytí hradu Sovinec švédskými oddíly

V tomto roce proběhne toto významné výročí. Kromě ostatních víkendových akcí, jejichž přehled naleznete níže, zde je přehled hradních akcí, které se budou tohoto přímo týkat, tzn. období třicetileté války a událostí spojené s hradem


 • 1.8. - 4.8. 2023 - VE STÍNU ŠVÉDSKÉHO LVA (oživlý hrad)
 • 5.8. - 6.8. 2023 - POSLEDNÍ VZDOR (víkendová akce)
 • 28.9. 2023 - JAK SE LIDEM ŽILO (cyklus přednášek)
 • 21. 10. - 22. 10. 2023 - NA STRÁŽI (netradiční víkendové prohlídky)

Všechny akce na Sovinci v roce 2023

První salva - zahájení sezóny - 1.4. - 2.4. 2023

Na počest zahájení nové sezóny se můžete těšit na akci nazvanou První salva. Pro návštěvníky budou připraveny netradiční prohlídky hradu Sovinec s kostýmovanými průvodci, okořeněné šermířskými a mušketýrskými vystoupeními. Těšit se můžete na různorodé scénky, které doplní a ozvláštní tradiční prohlídkovou trasu. 


1.4. - 2.4. 
2023

Velikonoce na Sovinci - 7.4. - 10.4. 2023

Čtyřdenní oslava svátků jara na hradě Sovinec. Na Velikonoce na Velký pátek, v sobotu, neděli a na Velikonoční pondělí budou připraveny tematické prohlídky s průvodcem, kde se dozvíte více o historii hradu Sovinec a o velikonočních zvycích. Kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci bude připraven po všechny čtyři sváteční dny bude na pátém nádvoří připraven bohatý doprovodný program, během kterého uvidíte tanečnice, šermíře a mnoho dalšího. Hrad otevřen samozřejmě i na Zelený čtvrtek.


7.4. - 10.4. 2023

Sokolnické slavnosti - 15.4. - 16.4. 2023

Víkendová akce o nezdařeném lovu na medvěda. Šermířská a mušketýrská vystoupení. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek, sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný šermířský program. Pořádá historická posádka Dědictví.


15.4. - 16.4. 2023

Kmotra smrt - 29.4. - 1.5. 2023 

Třídenní akce. Vojenská historie středověku aneb bojové umění středověku na hradě Sovinec. Vývoj palných zbraní od gotiky k Napoleonským válkám. Víkendová akce s kvalitním obsáhlým programem, pohádky, nefalšované souboje a šermířské techniky, sokolníci, ukázky bojového umění středověku, pásmo soubojů a mnohem víc.  Pořádá historická posádka Špinavci.


29.4. - 1.5. 2023

Bubofest - 6.5. - 8.5. 2023

Třídenní akce. Bubofest je každoroční multižánrový hudební a divadelní divadelní festival. Na své si zde přijde každý, a to díky různorodosti divadelních forem a hudebních stylů. Kromě festivalu budou probíhat také prohlídky kostýmovanými průvodci.


6.5.  - 7.5. 2023

Pocta veteránům - 13.5. - 14.5. 2023

Akce věnovaná všem válečným veteránům napříč stoletími. Hold jejich odvaze a statečnosti vzdají během svých ukázek kluby vojenské historie, mušketýrská jednotka a mnoho dalších. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

 

13.5. - 14.5. 2023

Kolotoč prima pohádek - 20.5. - 21.5. 2023

Den dětí na zakletém hradě. Putování hradem z pohádky do pohádky. Víkendová akce věnovaná nejen dětem a jejich blížícímu se dni dětí. Celý víkend bude plný pohádek, loutkového divadla, divadelních a komediálních představení nejen pro vaše děti. Uvidíte mnoho šermířských a mušketýrských vystoupení, nebude chybět ani kejklíř a sokolníci. Pořádá historická posádka Dědictví.


20.5. - 21.5. 2023 

Řemeslný jarmark + noční prohlídky - 27.5. - 28.5. 2023

Vydejte se po stopách starých řemesel. Poodhalte roušku tajemství práce středověkého soustruhu na dřevo, košíkářství, svíčkařství, dobové kuchyně a dalších. Po oba dny bude také doprovodný program na pátém nádvoří. V sobotu večer budou připraveny noční prohlídky hradu, na které je nutná rezervace (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz) . Sovinecký rébus, ve kterém si můžete Vy a případně Vaše děti ověřit, co jste se o hradu s jeho historii dozvěděli.


27.5. - 28.5. 2023

Balady zbojnické - 3.6. - 4.6. 2023

Loupežnické povídky a šermířské příběhy, které vždy nekončí katovou sekerou. Vystoupení šermířských a divadelních společností. Šermířské pověsti a příběhy v nejvěrohodnější podobě. Sokolnické přílety a ukázky výcviku dravých ptáků se sokolníkem. Šermířské, loupežnické a loutkové pohádky a příběhy. Pořádá historická posádka Dědictví. Pořádá historická posádka Špinavci.


3.6. - 4.6. 2023

Myslivecké letní slavnosti - 10.6. - 11.6. 2023

Akce zaměřená na myslivost, mysliveckou kynologii, sokolnictví a ochranu přírody. Akce a program bude doplněn o myslivecké trubače, komentované přehlídky zbraní a trofejí a mnoho dalšího. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus a sobotní večer pak doplní myslivecká zábava.


10.6. - 11.6. 2023

Vyprávění starého vlka  - 17.6. - 18.6. 2023

Kejklířský a žonglérský festival na hradě Sovinec. Fakírské a žonglérské dovednosti s kejklířskými pohádkami. Fakírské řemeslo - žonglérské dovednosti i oblíbené dětské myší dostihy. Kromě různorodých vystoupení uvidíte také divadelní pohádky pro děti, loutkové divadlo a také oblíbené sokolnické ukázky, ukázky historických řemesel a mnoho dalšího. Pořádá historická posádka Špinavci.

17.6. - 18.6. 2023

Slavnosti pánů ze Sovince - 24.6. - 25.6. 2023

Víkend zaměřený na historické období gotiky a rané renesance. Doby, kdy žili páni ze Sovince, kteří byli zakladateli tohoto hradu. V sobotu večer navíc program vyvrcholí průvodem pana Voka ze Sovince s početnou družinou, rytířským turnajem na jeho počest a vše završí ohňová show.


24.6. - 25.6. 2023

Přízrak z temné věže - 1.7. - 2.7. 2023

Festival práva útrpného vážně - nevážně lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kromě různorodých šermířských pověstí, povídek, dobových tanců a rytířských vystoupení nebude chybět kejklířská a žonglérská show, pohádky pro nejmenší a sokolnické ukázky z výcviku ptáků. Pořádá historická posádka Špinavci. 


1.7. - 2.7. 2023

Sovinecký šperk - 5.7. - 9. 7. 2023

Tradiční pětidenní šperkařský jarmark na hradě Sovinec, na kterém budou kromě prodeje tradičních šperků k vidění různé techniky výroby šperků. Proběhnou ukázky různých technik šperkařské výroby z kamenů, cínu mědi, stříbra, kůže, dřeva i smaltu. Prodej šperků a kreativního materiálu "hradní blešák". Akce bude doplněna o program na pátém nádvoří, kde vystoupí šermíři, tanečnice, sokolník a další. Akce bude probíhat kromě víkendu 8.7 a 9.7. také ve středu 5.7. a po oba dny státních svátků ve čtvrtek 5.7. a  v pátek 6.7. !!! Nebude chybět Sovinecký rébus, ve kterém si můžete Vy a případně Vaše děti ověřit, co jste se o hradu s jeho historii dozvěděli a také oblíbený speciální okruh pro děti a rodiny s dětmi. V dobovém ležení možnost vyzkoušet různé druhy historických oděvů !


5.7. - 9. 7. 2023

Na příkaz císaře - 15.7. - 16.7. 2023

Velkolepý rytířský turnaj na hradě Sovinec. Akce roku! Bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Nelítostné souboje těžkooděnců v plných zbrojích na sekery, palcáty a meče. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Jedinečné souboje, šermířská utkání, šermířské pohádky a grotesky, scénický šerm, gotická bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Pro nejmladší loutkové pohádky hrané velkými marionetami. Ukázky historických řemesel kováři, hrnčíři, řezbáři a mnohem více. Pořádá historická posádka Špinavci.


15.7. - 16.7. 2023

Hradní bestie - 22.7. - 23.7. 2022

Přemůže bestie hrad Sovinec nebo se posádka Sovince ubrání? Víkendová akce na hradě Sovinec plná šermířských povídek a šarvátek, povídání o dravých ptácích a historických tanců. To vše doplněné o bestie různých podob prohánějící se areálem hradu. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.


22.7. - 23.7. 2023

Noc na hradě - 26.7. 2023

Ve středu můžete strávit tajemnou noc na hradě Sovinec, opečete si špekáček na hradním nádvoří a přespíte přímo v útrobách hradu. Omezená kapacita. Nutná REZERVACE (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz)


26.7. 2023

Za čest krále - 29.7. - 30. 7. 2023

Hrad Sovinec v temné době třicetileté války. XXV. ročník nejoblíbenější návštěvnická akce. Dobývání hradu se středověkou bitvou. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, kejklířská a šermířská vystoupení. Obléhání a obstřelování hradu Sovinec. Vrcholné kejklířské a žonglérské dovednosti. Středověké souboje a šarvátky. Představí souboje a šermířské zápletky v nejvěrohodnější podobě. Loutkové pohádky pro celou rodinu, sokolníci a další. Pořádá historická posádka Špinavci.


29.7. - 30.7. 2023

Ve stínu švédského lva (380 let od dobytí švédy) - 1.8. - 4.8. 2023

Čtyřdenní akce. Vilémův a Jánský bastion společně s dalšími prostory hradu přenesou návštěvníky do období třicetileté války. Na bastionech se budou po celou dobu trvání akce pohybovat mušketýři ve svém ležení, dobový ranhojič atd. Každý den proběhnou čtyři komentované prohlídky ležení, výklad zaměřený na historii hradu v dané době, prohlídka ležení, vstupy účinkujících atd. Ve středu 2.8.2023 proběhnou večerní komentované prohlídky


Nebude chybět Sovinecký rébus
, ve kterém si můžete Vy a případně Vaše děti ověřit, co jste se o hradu s jeho historii dozvěděli a také oblíbený speciální okruh pro děti a rodiny s dětmi. 

 1.8. - 4.8. 2023

Poslední vzdor + večerní program - 5.8. - 6.8. 2023

Víkendová akce věnovaná třicetileté válce. Připraven bude bohatý program. Navíc po oba dny, vždy v poledne, proběhne divadelní rekonstrukce obléhání hradu švédskými oddíly v roce 1643. Chybět nebude dobové vojenské ležení nebo různé šermířské a mušketýrské vystoupení na pátém nádvoří. V sobotu večerní program bude vyvrcholený rekonstrukcí obléhání hradu.


5.8. - 6.8. 2023

Hodokvas rytíře Kobylky + noc démonů - 12.8. - 13.8. 2023

Tradiční historicko-řemeslný jarmark. TOP akce sezóny. Pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Maximální věrohodnosti bojového umění a soubojů. V sobotu znamenitý večerní program. Velkolepý rytířský turnaj plný speciálních efektů. Šermířské komedie, pověsti, dobové příběhy. Loutkové pohádky a pohádky nejen pro děti ale i dospěláky. Ukázky zručnosti starodávných řemesel. V sobotu 12.8. od 17:30 do 22:30 Noc démonů, plná povídek a ohnivých show.  Pořádá historická posádka Špinavci.


12.8. - 13.8. 2023

Noc na hradě - 16.8. 2023

Ve středu můžete strávit tajemnou noc na hradě Sovinec, opečete si špekáček na hradním nádvoří a přespíte přímo v útrobách hradu. Omezená kapacita. Nutná REZERVACE (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz )


16.8.2023 

Velký hradní lukostřelecký turnaj - 19.8. - 20.8. 2023

4. ročník Klání v historické lukostřelbě pořádaný na hradě na hradě Sovinec. Padesát lukostřelců se utká o ceny. Vyhrají tři nejlepší! Bohatý doprovodný program. Historický šerm, jezdecká představení, historické tance, vyzkoušejte si historické zbraně i luky. Dobová hudba. Krásný středověký kolorit. Trh, kovárna a další.


19.8. - 20.8. 2023

Soumrak nad Sovinecem + noční prohlídky - 26.8. - 27.8. 2023

Po oba poslední prázdninové víkendové dny se můžete těšit na netradiční prohlídky hradu. Dozvíte se zajímavosti z tajemné, možná i temné, minulosti hradu Sovinec, o tajích kuchyně našich předků, zažijete bádání v alchymistické dílně a mnoho dalšího atd. V sobotu 26.8. večer budou pro vás probíhat tajemné noční prohlídky hradu. plná tajemna, magie a čar - nutná REZERVACE (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz) a povídání o netopýrech.


26.8. - 27.8. 2023

Škola kouzel na Sovinci - 2.9. - 3.9. 2023

Po oba víkendové dny bude probíhat kouzelnická akce na hradě Sovinci. Přijďte složit kouzelnické zkoušky, vyrobte si kouzelnickou hůlku a projděte všemi stanovišti, abyste získali kouzelnické vysvědčení. Vhodné pro rodiny s dětmi od 5 let. Součástí akce budou i netradiční prohlídky hradu po oba dny 


2.9.  - 3.9. 2023

Sovinecké šelmování - 9.9. - 10.9. 2023

Během této akce se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z oblasti ochrany přírody, o šelmách, které se znovu vrací do české přírody, o činnosti záchranné stanice pro poraněná nebo jinak ohrožená zvířata nebo o sokolnictví. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus. V neděli 10.9. bude probíhat na hradě také "Den rodin" pod záštitou MS kraje - vstup pro rodiny zdarma.


9.9. - 10.9. 2023

Kašpárek na skalním hradě - 16.9. - 17.9. 2023

Loutkářská a pohádková pouť. Loučení s prázdninami aneb víkend plný pohádek. Šermířská a divadelní vystoupení, historický šerm, loutkové divadlo a pásmo nejen šermířských pohádek. Nebudou chybět pohádky pro nejmenší. Pořádá historická posádka Špinavci.


16.9. - 17.9. 2023

Hradní hodování - 23.9. - 24.9. 2023

Hrad Sovinec je odedávna spojen nejen se šermíři, divadly a tanečnicemi, ale i s výborným jídlem. Během této víkendové akce užijete všeho. Bohatý kulturní program této akce bude obohacen ochutnávkami různých specialit. Víkend určený nejen pro milovníky dobré zábavy, jídla a pití. Těšit se na Vás budou i šermíři se svými vystoupeními, dobové tanečnice nebo sokolník a jeho dravci. 


23.9. - 24.9. 2023

Jak se lidem žilo - 28.9. 2023

Ves státní svátek pro Vás budou připraveny komentované prohlídky hradu s kostýmovanými průvodci a poutavé přednášky na téma středověkého stravování, odívání a život v průběhu staletí. Cyklus přednášek na různá témata. Dozvíte se více o Řádu německých rytířů a jeho působení nejen na Sovinci, historii odívání, čeká Vás také ukázka chladných a palných zbraní, malá ochutnávka dobové kuchyně a další. 


28.9. 2023

Jak vznikají dějiny - 30.9. - 1.10. 2023

Víkendová akce věnovaná dějinám hradu ve středověku. Uvidíte mušketýrská a šermířská vystoupení při bojích na hradě. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Rytíři pěti knížectví dobývají pevný hrad. Nelítostné souboje různými typy zbraní. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný program. Pořádá historická posádka Dědictví. 


30.9. - 1.10. 2023

Duchové a dušičky na Sovinci - 7.10. - 8.10. 2023

Víkendové netradiční prohlídky hradu plné tajemství, záhad a duchů. Během prohlídek Vás čeká nejedno překvapení. Přijďte se trochu bát. Nebude chybět oblíbený sovinecký rébus


 7.10. - 8.10. 2023

Na stráži - 21.10. - 22.10. 2023

Po oba víkendové dny bude probíhat nová akce na hradě Sovinci. Netradiční prohlídky hradu s kostýmovanými průvodci okořeněné vstupy a scénkami ze života na hradě. Bude probíhat také oblíbený Sovinecký rébus, kde si můžete ověřit i s Vašimi dětmi, co jste se o hradě dozvěděli. Součástí programu bude také oblíbený Sovinecký rébus, kde si vy a případně i vaše děti zábavnou formou ověříte, co jste se o hradě dozvěděli.


21.10. - 22.10. 2023

Sokolnické lovy - 27.10. - 29.10. 2023 

Třídenní akce o nezdařeném lovu na medvěda. Slavnostní ukončení sezóny. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek Dědictví a sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný šermířský program. Pořádá historická posádka Dědictví.


27.10. - 29.10. 

2023

Vánoční Sovinec - 26.12. - 30.12. 2023

Netradiční prohlídky hradu s vůní svařeného vína a kávy. Během prohlídek se návštěvníci dozvědí mnohé zajímavosti z historie hradu, o vánočních, silvestrovských a novoročních zvycích.

26.12. - 30.12.2023

Akce Hrad Sovinec v roce 2023 - VŠECHNY akce na hradě Sovinci, program, vystoupení pro rok 2023