HRAD SOVINEC - akce v roce 2020

Všechny pořádaná akce - hrad Sovinec

Zde naleznete program na VŠECHNY AKCE a vystoupení v roce 2020 na hradě Sovinci. Přehledně všechny pořádané akce a vystoupení na hradě Sovinci v roce 2020, nechybí program a harmonogram nejbližšího pořádané akce na hradě Sovinec.  

PŘÍZRAK Z TEMNÉ VĚŽE
1.8. - 2.8. 2020!

Víkend plný šermířských a loupežnických šarvátek a povídek na hradě Sovinec. 

VÍKENDOVÁ AKCE SE BUDE KONAT BEZ OMEZENÍ VZHLEDEM K PŘÍZNIVÉ SITUACI V OKRESE BRUNTÁL. PŘESTO PROSÍME NÁVŠTĚVNÍKY, ABY VE VNITŘNÍCH PROSTORÁCH (PŘI PROHLÍDKÁCH EXPOZIC A NA POKLADNĚ) POUŽÍVALI ROUŠKU A CHRÁNILI TÍM SEBE I OSTATNÍ. DĚKUJEME!


Festival práva útrpného vážně - nevážně lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Šermířské a loupežnické pohádky a povídky, které nekončí vždy katovou sekyrou. Kromě různorodých šermířských a loupežnických pověstí a povídek, nebude chybět kejklířská a žonglérská show, pohádky pro nejmenší a sokolnické ukázky z výcviku ptáků.

Jedinečné souboje, šermířské pohádky, komedianti, žongléři. Ukázky historických řemesel (hrnčíři, kováři, ražení mincí..) v obléhaném hradě, sokolníci a mnohem více..


Víkendová akce doplněna o program na pátém nádvoří, kde mimo jiné vystoupí:


  • Významná skupina historického šermu Bibus Spiritus

  • Kejklířská a divadelní společnost Komedianti

  • Šermířská a divadelní společnost Revertar

  • Žonglér a akrobat Tomáš Bílek

  • Práce na hrnčířském kruhu Skřítkova řemeslná dílna

  • Kovářské řemeslo představí mistr Jakub

  • Sokolnické ukázky výcviku dravých ptáků

  • Prohlídky hradem od 9:00 do 17:00 každých 20 min

  • Bohaté občerstvení zajištěno


Komentované prohlídky s průvodci v dobových kostýmech začínají každých každých 20 minut. 


Několikrát denně jsou také prohlídky pro "práčata" s výkladem vhodným i pro Vaše nejmenší děti.


Občerstvit se můžete v hradním občerstvení přímo v bastionu Klippelova bašta, který naleznete na 1. nádvoří. Částečně krytá letní zahrádka nabízí bohaté občerstvení a příjemné posezení i za horkých letních dnů. Další občerstvení je umístěno také na 5. nádvoří.


Probíhá také volně přístupná výstava umělecké i partnerské dvojice, kterou tvoří Lukáš Rittstein a Barbora Šlapetová. Oba umělci zachycují svět posledního domorodého papuánského kmene Yali Mek. Od roku 1997 uskutečnili několik výprav do vzdálených oblastí západní Papuy a Papuy-Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu. Na výstavě se představí Rittsteinův sochařský cyklus Dálnice a fotografie a kresby Barbory Šlapetové, které reflektují obraz duše posledních přírodních lidí.PODROBNÝ ROGRAM a další info o akcích pořádaných v tomto roce NALEZNETE NÍŽE. 


Všechny akce v roce 2020

První salva na hradě Sovinec - ZRUŠENO !

Na počest zahájení nové sezóny 2020 se můžete těšit na akci nazvanou První salva. Pro návštěvníky budou připraveny netradiční prohlídky hradu Sovinec s průvodcem, okořeněné šermířskými a mušketýrskými vystoupeními. Během prohlídek se představí také sokolník a nebudou chybět ochutnávky dobové kuchyně. Každé ráno otevře bránu hradu Sovinec a přivítá návštěvníky sám pan purkrabí.


4.4. - 5.4. 
2020

Velikonoce na Sovinci - velikonoční Sovinec - ZRUŠENO !

Oslava svátků jara na hradě Sovinec. Na Velikonoce na Velký pátek, v sobotu, neděli a na Velikonoční pondělí budou připraveny tématické prohlídky s průvodcem, kde se dozvíte více o historii hradu Sovinec a o velikonočních zvycích. Kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci bude připraven po všechny čtyři sváteční dny bohatý doprovodný program, vystoupí tančenice, šermíři a mnohem víc. Hrad otevřen samozřejmě i na Zelený čtvrtek.


10.4. - 13.4. 2020 

Útěk z  řádu - ZRUŠENO ! 

Pikantní příběhy, divadelní vystoupení a šermířské pověsti z kláštera při pálení čarodějnic. Kromě různorodých šermířských pověstí a vystoupení uvidíte také premiéru divadelní pohádky Potopa, mnoha cenami ověnčený Kolotoč prima pohádek, šermířské pověsti a vystoupení pro menší i dospělé, ukázka historických řemesel a bohaté občerstvení. . 


18.4. - 19.4. 2020

Jak se lidem žilo - ZRUŠENO !

Tento víkend pro Vás budou připraveny komentované prohlídky hradu s kostýmovanými průvodci a poutavé přednášky na téma středověkého stravování, odívání a život v průběhu staletí. Přednášky budou spojeny s ochutnávkou dobové kuchyně. Probíhat bude také oblíbený Sovinecký rébus.


25.4. - 26.4. 2020

Čarodějnický rej a svátky jara - ZRUŠENO !

Přijměte pozvání na netradiční prohlídky na hradě Sovinec, spousta čarodějnic, tématické prohlídky nejen pro děti s tou pravou atmosférou. Čtyřdenní akce nejen pro děti! Co dělat, když Vás čarodějnice uhrane? Byly nebo nebyly na hradě Sovinec čarodějnice? To vše a mnoho dalšího se dozvíte tento prodloužený víkend. Kromě čtvrtku 30.4. bude akce probíhat také od pátku 1.5. do neděle 3.5.2020. Maksy čarodějnic a čarodějů mají vstup ZDARMA!


30.4. - 3.5. 2020 

Kmotra smrt - dobývaní hradu Sovinec - ZRUŠENO !

Vojenská historie středověku aneb bojové umění středověku na hradě Sovinec. Třídenní akce s kvalitním obsáhlým programem, pohádky, rytířské souboje, sokolníci, kejklíři, ukázky bojového umění středověku, pásmo soubojů a mnohem víc, vše vyvrcholí rytířským turnajem plným jedinečných a nefalšovaných soubojů na sekery, palcáty a meče. Pořádá historická posádka Špinavci.


8.5. -  10.5. 

2020 

Pocta veteránům - ZRUŠENO !

Akce věnovaná všem válečným veteránům napříč stoletími. Hold jejich odvaze a statečnosti vzdají během svých ukázek kluby vojenské historie, mušketýrská jednotka a mnoho dalších. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

 

16.5. - 17.5. 2020

Slavnosti pánů ze Sovince - ZRUŠENO !

Víkendová akce zaměřená na období gotiky a rané renesance. Doby, kdy na Sovinci žili páni ze Sovince, kteří byli zakladateli hradu Sovinec. Bohatý program bude doplněn o ochutnávky dobové kuchyně, prohlídky hradu s průvodci v dobových kostýmech, nebudou chybět šermířská a divadelní vystoupení a Sovinecký rébus. V sobotu večer program vyvrcholí průvodem pana Voka ze Sovince s jeho početnou družinou, rytířským turnajem na jeho počest a vše završí ohňová show.  


23.5. - 24.5. 2020

Do pohádky a zase do pohádky + noční prohlídky - ZRUŠENO !

Celá víkendová akce bude věnována dětem, ale nejen jim. Čekají na ně pohádkové prohlídky, na pátém nádvoří různé pohádky a divadelní a šermířská představení, a to vše nejen pro děti, pobaví i vás všechny ostatní. V sobotu večer se pak mohou návštěvníci těšit na netradiční pohádkové prohlídky hradu Sovinec.


30.5.  - 31.5. 2020

Myslivecké letní slavnosti - ZRUŠENO !

Akce zaměřená na myslivost, mysliveckou kynologii, sokolnictví a ochranu přírody. Akce a program bude doplněn o myslivecké trubače, komentované přehlídky zbraní a trofejí, tématické soutěže a mnoho dalšího. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus a na speciality myslivecké kuchyně, jako zvěřinový guláš, jelení steaky, zvěřinové klobásy a další speciality.


6.6. - 7.6. 2020

Škrhola a lotři ze mlýna - ZRUŠENO !

Šermířský víkend na hradě Sovinec plný soubojů různými typy zbraní. Hrad Sovinec s bohatým víkendovým programem. Šermířské souboje, šermířské příběhy, souboje a středověké pověsti. Pohádky pro děti a velká loutková pohádka Škrhola a lotři ze mlýna. Nebude chybět také rytířský turnaj.


13.6. - 14.6. 2020

Bubofest Sovinec 2020 - ZRUŠENO !

Další ročník akce zvané Bubo fest. Oblíbený malý multi žánrový divadelně hudební festival. Na pátém nádvoří hradu se představí divadla a hudební skupiny různých žánrů. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.


20.6. - 21.6. 2020

Kolotoč prima pohádek - ZRUŠENO !

Pohádkový víkend pro děti na zakletém hradě. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Putování hradem z pohádky do pohádky. Pohádková divadelní vystoupení, pásmo šermířských pohádek, vystoupí sokolníci a pohádková babička. Řemeslné dílničky pro nejmenší a mnohem víc.


27.6. - 28.6. 2020

Sovinecký šperk - 4.7. - 6. 7. 2020

Tradiční třídenní šperkařský jarmark na hradě Sovinec, na kterém budou kromě prodeje tradičních šperků k vidění různé techniky výroby šperků. Proběhnou ukázky různých technik šperkařské výroby z kamenů, cínu mědi, stříbra, kůže, dřeva i smaltu. Prodej šperků a kreativního materiálu "hradní blešák". 


4.7. - 6. 7. 2020

Na příkaz císaře - 11.7. - 12.7. 2020

Velkolepý rytířský turnaj na hradě Sovinec. Akce roku! Bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Jedinečné souboje, šermířská utkání, šermířské pohádky a grotesky, scénický šerm, gotická bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Pro nejmladší loutkové pohádky hrané velkými marionetami. Ukázky historických řemesel kováři, hrnčíři, řezbáři a mnohem více.


11.7. - 12.7. 2020

Noc na hradě - přenocujte na hradě - 17.7. 2020

Ti, kteří mají pro strach uděláno, dostanou šanci přespat na pátém nádvoří hradu Sovinec. Při opékání špekáčků se dozví mnohé strašidelné pověsti spojené s hradem. Kapacita omezena pouze na 16 osob (nutno objednat telefonicky na pokladně hradu na tel.: 554 219 863).


17.7. 2020

Hradní bestie - 18.7. - 19.7. 2020

Přemůže bestie hrad Sovinec nebo se posádka Sovince ubrání? Víkendová akce na hradě Sovinec plná šermířských povídek a šarvátek, povídání o dravých ptácích a historických tanců. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.


18.7. - 19.7. 2020

Za čest krále - 25.7. - 26.7. 2020

Hrad Sovinec v temné době třicetileté války. XXIIII. nejoblíbenější návštěvnická akce. Dobývání hradu se středověkou bitvou. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, kejklířská a šermířská vystoupení. Obléhání a obstřelování hradu Sovinec. Vrcholné kejklířské a žonglérské dovednosti. Středověké souboje a šarvátky. Představí souboje a šermířské zápletky v nejvěrohodnější podobě. Loutkové pohádky pro celou rodinu, sokolníci a další.


25.7. - 26.7. 2020

Přízrak z temné věže - 1.8. -2.8. 2020

Festival práva útrpného vážně - nevážně lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kromě různorodých šermířských pověstí, povídek, dobových tanců a rytířských vystoupení nebude chybět kejklířská a žonglérská show, pohádky pro nejmenší a sokolnické ukázky z výcviku ptáků. 


1.8. -2.8. 2020

Poslední vzdor - 8.8. - 9.8. 2020

Víkendová akce věnovaná třicetileté válce. Připraven bude bohatý program. Navíc po oba dny, vždy v poledne, proběhne divadelní rekonstrukce obléhání hradu švédskými oddíly v roce 1643. Kromě šermířů a krásných tanečnic, které vás rády zapojí do tance nebudou chybět komentované prohlídky kostýmovanými průvodci a oblíbený Sovinecký rébus.


8.8. - 9.8. 2020

Hodokvas rytíře Kobylky - 15.8. - 16.8. 2020

Tradiční historicko-řemeslný jarmark. Nejobsáhlejší akce sezóny 2020. Pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Maximální věrohodnosti bojového umění a soubojů. V sobotu znamenitý večerní program. Velkolepý rytířský turnaj plný speciálních efektů. Šermířské komedie, pověsti, dobové příběhy. Loutkové pohádky a pohádky nejen pro děti ale i dospěláky. Ukázky zručnosti starodávných řemesel. V sobotu 15. od 17:00 do 20:00 Noc démonů, plná povídek a ohnivých show.


15.8. - 16.8. 2020

Velký hradní lukostřelecký turnaj - 22.8. - 23.8. 2020

Ročníková soutěž v historické lukostřelbě. Padesát lukostřelců se utká o zajímavé ceny. Turnaj je určený pro veřejnost! Bohatý doprovodný program - historický šerm, plně kontaktní rytířská klání, historické tance, dobová hudba. To vše dotvoří středověký kolorit hradu Sovince.


22.8. - 23.8. 2020

Tajemný hrad a Hradozámecká noc - 29.8. - 30.8. 2020

Po oba poslední prázdninové víkendové dny se můžete těšit na netradiční prohlídky hradu. Dozvíte se zajímavosti z tajemné, možná i temné, minulosti hradu Sovinec, o tajích kuchyně našich předků, zažijete bádání v alchymistické dílně a mnoho dalšího atd. V sobotu večer budou pro vás probíhat tajemné noční prohlídky hradu. plná tajemna, magie a čar (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz) a povídání o netopýrech.


29.8. - 30.8. 2020

Sovinecké šelmování - 5.9. - 6.9. 2020

Během této akce se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z oblasti ochrany přírody, o šelmách, které se znovu vrací do české přírody, o činnosti záchranné stanice pro poraněná nebo jinak ohrožená zvířata nebo o sokolnictví. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus. 


5.9. - 6.9. 2020

Kašpárek na skalním hradě - 12.9. - 13.9. 2020

Loutkářská a pohádková pouť. Loučení s prázdninami aneb víkend plný pohádek. Šermířská a divadelní vystoupení, historický šerm, loutkové divadlo a pásmo nejen šermířských pohádek. Nebudou chybět pohádky pro nejmenší.


12.9. - 13.9. 2020

Hradní hodování - 26.9. - 28.9. 2020

Hrad Sovinec je odedávna spojen nejen se šermíři, divadly a tanečnicemi, ale i s výborným jídlem. Během této třídenní akce užijete všeho. Bohatý kulturní program této akce bude obohacen ochutnávkami různých specialit. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.


26.9. - 28.9. 2020

Balady zbojnické - 10.10.- 11.10. 2020

Loupežnické povídky a šermířské příběhy,

které vždy nekončí katovou sekerou. Vystoupení šermířských a divadelních společností. Šermířské pověsti a příběhy v nejvěrohodnější podobě. Sokolnické přílety a ukázky výcviku dravých ptáků se sokolníkem Montim. Šermířské, loupežnické a loutkové pohádky a příběhy. 


10.10.- 11.10. 2020

Sokolnické lovy - 24.10. - 25.10 , 28.10. 2020

Víkendová akce o nezdařeném lobvu na medvěda. Kejklířské, žonglérské a fakírské dovednosti. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek Dědictví a sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný šermířský program.


24. - 25. 10.,  a 28.10. 

2020

Hofmistrova závěť - 31.10. - 1.11. 2020

Slavnostní ukončení sezóny s vybranými úspěšnými scénkami a vystoupeními tohoto roku. Záruka vysoké kvality celodenního programu, kdy se objeví ty nejúspěšnější vystoupení tohoto roku. Celodenní bohatý program. Kejklíři, žongléři, scénický šerm, šermířské pohádky, pověsti a grotesky, pohádky nejen pro nejmenší. 


31.10. - 1.11. 2020

Vánoční Sovinec - 26.12.-30.12.2020

Netradiční vánoční prohlídky hradu s vůní svařeného vína, čaje a kávy. Během prohlídek se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z historie hradu, o vánočních a novoročních zvycích. Prohlídky budou obohaceny vstupy, kde se zábavnou formou dozví o historii výroby mincí, o trestech za padělání a šizení mincí. Každý návštěvník si bude moci odnést drobný dárek jako vzpomínku na tuto akci. Kromě vánočních prohlídek bude i poslední letošní Sovinecký rébus.

26.12.-30.12.2020