HRAD SOVINEC - akce v roce 2024

Všechny pořádané akce - hrad Sovinec


Níže naleznete program jak na NEJBLIŽŠÍ POŘÁDANOU AKCI tak také na VŠECHNY AKCE a vystoupení v roce 2024 na hradě Sovinci. Přehledně všechny pořádané akce a vystoupení na hradě Sovinec v roce 2024, nechybí program a harmonogram nejbližšího pořádané akce na hradě Sovinec.

ZA ČEST KRÁLE

27.7. - 28.7. 2024

DOBÝVÁNÍ HRADU SOVINEC !!! KVALITA PROGRAMU ZARUČENA !!!


Hrad Sovinec v temné době třicetileté války. XXVI. ročník nejoblíbenější návštěvnická akce. Obléhání hradu se středověkou bitvou. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, ukázky řemesel v dobývaném hradě . 


Obléhání a obstřelování hradu Sovinec. Středověké souboje a šarvátky. Představí souboje a šermířské zápletky v nejvěrohodnější podobě. Loutkové pohádky pro celou rodinu, sokolníci a další. Pořádá historická posádka Špinavci.


Prohlídku si můžete zvolit  jak venkovní kolem hradeb s nově otevřenou podzemní chodbou, tak také základní prohlídku celého hradu včetně nově otevřených expozic, interiérů a výstav nebo prohlídku určenou i pro menší děti (pro "práčata"), která je určena i pro vaše menší děti, kde se zábavnou formou dozví hodně zajímavého nejen o hradě a jeho historii. Po ukončení prohlídky máte volný vstup na věž s překrásnou vyhlídkou na okolí a na všechny nádvoří a exteriéry hradu. Cena prohlídky je již zahrnuta v rámci vstupného na víkendovou akci.


Občerstvit se můžete vždy od 9:00 do 18:00 v Klippelově baště, která se nachází přímo na 1. nádvoří naproti pokladny. Nabízí pro návštěvníky široký výběr teplých a studených nápojů, výborné kávy a svařeného vína, velký výběr domácích polévek, hotových jídel, grilovaného masa, tortill, salátů a pizzy z pece, ale také nabídku rychlého občerstvení jako langoše, párky, klobásy,.


Na Sovinci o víkendu:


 • Víkendová akce pro všechny milovníky historie a přírody, kteří si můžou zvolit některý z okruhů, kde se dozví o historii hradu, užijí si nádhernou vyhlídku z věže, objevit tajemství podzemní chodby, vnějšího opevnění hradu a všech zákoutí hradu s průvodcem nebo bez něj
 • Přijeďte si užít krásný výlet s rodinou, známými, sami na kole, pěšky nebo motorce
 • Sovinec v temné době války Třicetileté

 • Život a ukázky řemesel v obléhaném hradě

 • Šermířské grotesky a kaskadérské kusy

 • V sobotu i neděli v 12:30 BITVA O HRAD SOVINEC

 • Skupina historického šermu VALMONT

 • Elitní mušketýrský regiment CORPORAL

 • Skupina scénického šermu ALLEGROS

 • Loutkové pohádky s divadlem KAŠPÁRKŮV SVĚT

 • Sokolnický výcvik a přílety dravých pták

 • Ukázky kovářského řemesla 

 • Výstava zbraní

 • Stánky s občerstvením a řemeslnými výrobky

 • Zpřístupněny tři prohlídkové trasy s průvodcem v ceně vstupného na víkendovou akci
 • Sovinecký rébus, ve kterém si můžete Vy a případně Vaše děti ověřit, co jste se o hradu s jeho historii dozvěděli  
 • Vnitřní, vnější okruh, okruh pro děti "pro práčata"
 • Zdarma zpřístupněna vyhlídková věž
 • Přístupné nové expozice a podzemní chodba
 • Projít hrad si můžete i sami nebo po skončení prohlídky a užít si výhledy z věže a atmosféru hradu, na své si přijde opravdu každý, můžete strávit na Sovinci klidně celý den
 • Bohaté občerstvení zajištěno v Klippelově baště na 1. nádvoří hradu naproti pokladny (https://www.hrad-sovinec.cz/obcerstveni/)


Otevřeno je pro Vás denně od 9:00 do 18:00 hodin. Kromě víkendového programu probíhají také vždy klasické prohlídky s průvodci (každých 30 minut - první v 9:30 a poslední v 17:00). Cena prohlídky je již zahrnuta v rámci vstupného na víkendovou akci.


Prohlídku si můžete zvolit jak venkovní kolem hradeb s nově otevřenou podzemní chodbou, tak také základní prohlídku celého hradu včetně nově otevřených expozic, interiérů a výstav nebo prohlídku určenou i pro menší děti (pro "práčata"), která je určena i pro vaše menší děti, kde se zábavnou formou dozví hodně zajímavého nejen o hradě a jeho historii. Po ukončení prohlídky máte volný vstup na věž s překrásnou vyhlídkou na okolí a na všechny nádvoří a exteriéry hradu. Cena prohlídky je již zahrnuta v rámci vstupného na víkendovou akci.


Hrad si můžete projít také sami bez průvodce. Ať již s prohlídkou nebo bez se můžete zdržet na hradě a jeho nádvoří klidně celý den, včetně volně přístupné vyhlídkové věže a užívat si víkendový program. Záleží jen na Vás.. Více o prohlídkách Více o prohlídkách na https://www.mubr.cz/sovinec/navstivte-nas


Mezi novinky patří otevření dvou nových expozic. "Čistota půl života" aneb střípky z historie hygieny na středověkém hradě a expozice "třicetiletá válka" spolu s otevřením sovinecké zbrojnice, kde uvidíte ukázky v 3D modelu jak Švédové dobývali hrad. Samozřejmě je přístupná také nedlouho otevřená 82m podzemní chodba přístupná přes hradní příkop.


Občerstvit se můžete v Klippelově baště, která se nachází přímo na 1. nádvoří naproti pokladny. Nabízí pro návštěvníky široký výběr teplých a studených nápojů, výborné kávy a svařeného vína, velký výběr domácích polévek, hotových jídel, grilovaného masa, tortill, salátů a pizzy z pece, ale také nabídku rychlého občerstvení jako langoše, párky, klobásy,.


Hrad Sovinec patří mezi nejlépe hodnocenými místy na Mapy.cz. Samolepku neboli "odznak" kvality pro rok 2023 jsme hrdě nalepili na okno u vstupu a budeme doufat, že i nadále budou návštěvníci hradu s našimi službami spokojeni. Vážíme si každého hodnocení a těšíme se na další setkání.


V polovině dubna 2024 by hrad na týden uzavřen z důvodu natáčení nového dílu Zlatovlásky a obsadili jej filmaři a herci jako Marek Lambora, Tomáš Weber v roli Jiříka, Ján Jackuliak v roli zlého krále, můžete tak prozkoumat i místa natáčení. Pohádka bude v  kinech v lednu 2025. Více o natáčení: https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/novou-zlatovlasku-toci-v-jesenikach-20240416.html, Ukázky a fotky z natáčení najdete na FB stránkách hradu Sovinec: https://www.facebook.com/search/posts/?q=sovinec


Informace o dalších akcích pořádaných v tomto roce NALEZNETE NÍŽE.Program v sobotu a neděli:


09:45 Ukázky kovářského řemesla zbrojíř Guru

10:00 Peklo v pekle loutková pohádka

10:35 Posily pro hrad spektrál

10:45 Sokolnický výcvik dravých ptáků

11:00 Soňa šermířská groteska Corporal

11:25 Loupežníci šermířský příběh Allegros

11:50 Seznam mrtvých šermířská povídka

12:15 Přílety dravých ptáků sokolníci

12:30 BITVA – útrapy válek

13:00 O princezně Rozmařilce loutková pohádka

13:35 Středověká recyklace šermířská show

14:00 Pepouš oblíbená šermířská pohádka

14:30 U kanónu stál šermířská groteska

14:55 Polibek zubaté bojové umění Corporal

15:20 Přílety dravých ptáků sokolníci

15:35 Loupežníci šermířský příběh Allegros

16:00 Muži v černém šermířská groteska

16:25 Zběh šermířská povídka

16:40 Sokolnický výcvik dravých ptáků

16:55 Ukázky kovářského řemesla zbrojíř Guru

17:10 ukončení programu

Všechny akce na Sovinci v roce 2024

29.3. - 1.4. 2024 - Velikonoce na Sovinci

Čtyřdenní oslava svátků jara na hradě Sovinec. Na Velikonoce na Velký pátek, v sobotu, neděli a na Velikonoční pondělí budou připraveny tematické prohlídky s průvodcem, kde se dozvíte více o historii hradu Sovinec a o velikonočních zvycích. Kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci bude připraven po všechny čtyři sváteční dny bude na pátém nádvoří připraven bohatý doprovodný program, během kterého uvidíte tanečnice, šermíře a mnoho dalšího. 

29.3. - 1.4. 2024

13.4. - 14.4. 2024 - Pohádková sobota + sokolnické slavnosti

Vítání jara se sokolníky, šermíři a mušketýry. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek, sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný divadelní, šermířský a mušketýrský program. Pořádá historická posádka Dědictví.

13.4. - 14.4. 2024

20.4. - 21.4. 2024 - První salva - ZRUŠENO - HRAD UZAVŘEN, NATÁČENÍ POHÁDKY ZLATOVLÁSKA !!!

Víkend se ponese v duchu netradičních prohlídek oživených scénkami, které doplní a ozvláštní tradiční prohlídkovou trasu. Pro návštěvníky budou připraveny netradiční prohlídky hradu Sovinec s kostýmovanými průvodci, okořeněné divadelními, šermířskými a mušketýrskými vystoupeními. Těšit se můžete na různorodé scénky, které doplní a ozvláštní tradiční prohlídkovou trasu. Nebude chybět Sovinecký rébus, ve kterém si můžete Vy a případně Vaše děti ověřit, co jste se o hradu s jeho historii dozvěděli a také oblíbený speciální okruh pro děti a rodiny s dětmi.

20.4. - 21.4. 2024

27.4 - 28.4 - Jaro na Sovinci

Přijďte si užít pohodový víkend na hradě Sovinec. Tento víkend se nekoná žádná velká akce a tak si můžete naplno užít romantiku hradu a všechna jeho zákoutí bez davů návštěvníků. Udělejte si výlet na kole, motorce, pěšky nebo jen tak sami nebo z celou rodinnou.

27.4. - 28.4. 2024

4.5. - 5.5., 8.5. 2024 - Kmotra smrt

Třídenní akce se koná o víkendu a ve středu na státní svátek. Vojenská historie středověku aneb bojové umění středověku na hradě Sovinec. Vývoj palných zbraní od gotiky k Napoleonským válkám. Nefalšované souboje a šermířské techniky různými zbraněmi. Třídenní akce s kvalitním obsáhlým programem, pohádky, sokolníci, ukázky bojového umění středověku, pásmo soubojů a mnohem víc. Pořádá historická posádka Špinavci. 

4.5. - 5.5., 8.5. 2024

11.5. - 12.5. 2024 - Bubofest

Bubofest je každoroční multižánrový hudební a divadelní divadelní festival. Na své si zde přijde každý, a to díky různorodosti divadelních forem a hudebních stylů. Kromě festivalu budou probíhat také prohlídky s kostýmovanými průvodci, uvidíte kejklíře, vystoupení mimů atd.

11.5. - 12.5. 2024

18.5. - 19.5. 2024 - Kolotoč prima pohádek

Den dětí na zakletém hradě. Putování hradem z pohádky do pohádky. Víkendová akce věnovaná nejen dětem a jejich blížícímu se dni dětí. Celý víkend bude plný pohádek, loutkového divadla, divadelních a komediálních představení nejen pro vaše děti. Uvidíte mnoho šermířských a mušketýrských vystoupení, nebude chybět ani kejklíř a sokolníci. Pořádá historická posádka Dědictví.

18.5. - 19.5. 2024

25.5. - 26.5. 2024 - Řemeslný jarmark + noční prohlídky

Vydejte se po stopách starých řemesel. Poodhalte roušku tajemství práce středověkého soustruhu na dřevo, košíkářství, svíčkařství, dobové kuchyně a dalších. Po oba dny bude také doprovodný program na pátém nádvoří s mušketýrskými a šermířskými vystoupeními. Nebude chybět Sovinecký rébus, ve kterém si můžete Vy a případně Vaše děti ověřit, co jste se o hradu s jeho historii dozvěděli. V sobotu večer od 19:30 budou připraveny noční prohlídky hradu, na které je nutná rezervace (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz).

25.5. - 26.5. 2024

1.6. - 2.6. 2024 - Pocta veteránům

Akce věnovaná všem válečným veteránům napříč stoletími. Hold jejich odvaze a statečnosti vzdají během svých ukázek kluby vojenské historie, mušketýrská jednotka a mnoho dalších. Ukázky sečných a palných zbraní, dělostřelecká jednotka  atd. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

1.6. - 2.6. 2024

8.6. - 9.6. 2024 - Myslivecké letní slavnosti

Akce zaměřená na myslivost, mysliveckou kynologii, sokolnictví a ochranu přírody. Akce a program bude doplněn o myslivecké trubače, komentované přehlídky zbraní a trofejí a mnoho dalšího. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus a sobotní večer pak doplní myslivecká zábava.

8.6. - 9.6. 2024

15.6. - 16.6. 2024 - Vyprávění starého vlka

Kejklířský a žonglérský festival na hradě Sovinec. Fakírské a žonglérské dovednosti s kejklířskými pohádkami. Fakírské řemeslo, žonglérské dovednosti i oblíbené dětské myší dostihy. Kromě různorodých vystoupení uvidíte také divadelní pohádky pro děti, loutkové divadlo a také oblíbené sokolnické ukázky, ukázky historických řemesel a mnoho dalšího. Pořádá historická posádka Špinavci.

15.6. - 16.6. 2024

22.6. - 23.6. 2024 - Slavnosti pánů ze Sovince

Víkend zaměřený na historické období gotiky a rané renesance. Doby, kdy žili páni ze Sovince, kteří byli zakladateli tohoto hradu. Na hradě budou vystupovat šermíři ze známých skupin historického šermu, kouzelník, sokolníci a mnoho dalšího. Víkend zaměřený na historické období gotiky a rané renesance. Doby, kdy žili páni ze Sovince, kteří byli zakladateli tohoto hradu. Na hradě budou vystupovat šermíři ze známých skupin historického šermu, kouzelník, sokolníci a mnoho dalšího. . V sobotu večer navíc program vyvrcholí průvodem pana Voka ze Sovince s početnou družinou, rytířským turnajem na jeho počest a vše završí ohňová show. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus. Nebude chybět Sovinecký rébus, ve kterém si můžete Vy a případně Vaše děti ověřit, co jste se o hradu s jeho historii dozvěděli.

22.6. - 23.6. 2024

29.6. - 30.6. 2024 - Přízrak z temné věže

Festival práva útrpného vážně - nevážně lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kromě různorodých šermířských pověstí, povídek, dobových tanců a rytířských vystoupení nebude chybět kejklířská a žonglérská show, pohádky pro nejmenší a sokolnické ukázky z výcviku ptáků. Pořádá historická posádka Špinavci.

29.6. - 30.6. 2024

5.7. - 7.7. 2024 - Sovinecký šperk (TOP AKCE)

Tradiční třídenní šperkařský a řemeslný jarmark na hradě Sovinec, na kterém můžete obdivovat ukázky různých technik výroby šperků a pak si šperky i zakoupit. Proběhnou ukázky různých technik šperkařské výroby z kamenů, cínu mědi, stříbra, kůže, dřeva i smaltu. Prodej šperků a kreativního materiálu "hradní blešák". Akce bude doplněna o program na pátém nádvoří, kde vystoupí šermíři, tanečnice, sokolník a další. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

5.7. - 7.7. 2024

13.7. - 14.7. 2024 - Na příkaz císaře

Velkolepý rytířský turnaj na hradě Sovinec. Akce roku! Bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Nelítostné souboje těžkooděnců v plných zbrojích na sekery, palcáty a meče. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Jedinečné souboje, šermířská utkání, šermířské pohádky a grotesky, scénický šerm, gotická bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Pro nejmladší loutkové pohádky hrané velkými marionetami. Ukázky historických řemesel kováři, hrnčíři, řezbáři a mnohem více. Pořádá historická posádka Špinavci.

Prodloužení program v Sobotu 13.7. až do 20:30 hodin!

13.7. - 14.7. 2024

19.7. 2024 - Noc na hradě (nutná rezervace)

Kromě klasických prohlídek po celý den máte jedinečnou možnost strávit noc na hradě.  Můžete strávit tajemnou noc na hradě Sovinec, opečete si špekáček na hradním nádvoří a přespíte přímo v útrobách hradu. Přespání na údajně nejstrašidelnějším pátém nádvoří na hradě Sovinci, na které je nutná rezervace (je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz). 

19.7. 2024

20.7. - 21.7. 2024 - Hradní bestie

Bohatý program plný divadelních a šermířských scének po celý víkend. Přemůže bestie hrad Sovinec nebo se posádka Sovince ubrání? Víkendová akce na hradě Sovinec plná šermířských povídek a šarvátek, povídání o dravých ptácích a historických tanců. To vše doplněné o bestie různých podob prohánějící se areálem hradu. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

20.7. - 21.7. 2024

27.7. - 28.7. 2024 - Za čest krále

Hrad Sovinec v temné době třicetileté války. XXVI. ročník nejoblíbenější návštěvnická akce. Obléhání hradu se středověkou bitvou. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, kejklířská a šermířská vystoupení, ukázky řemesel v dobývaném hradě . Obléhání a obstřelování hradu Sovinec. Vrcholné kejklířské a žonglérské dovednosti. Středověké souboje a šarvátky. Představí souboje a šermířské zápletky v nejvěrohodnější podobě. Loutkové pohádky pro celou rodinu, sokolníci a další. Pořádá historická posádka Špinavci.

27.7. - 28.7. 2024

3.8. - 4.8. 2024 - Poslední vzdor + večerní program

Víkendová akce věnovaná třicetileté válce. Připraven bude bohatý program. Navíc po oba dny, vždy v poledne, proběhne divadelní rekonstrukce obléhání hradu švédskými oddíly v roce 1643. Chybět nebude dobové vojenské ležení nebo různé šermířské a mušketýrské vystoupení na pátém nádvoří. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus. V sobotu bude akce pokračovat do pozdních hodin. Večerní program bude vyvrcholený rekonstrukcí obléhání hradu¨. Nebude chybět Sovinecký rébus, ve kterém si můžete Vy a případně Vaše děti ověřit, co jste se o hradu s jeho historii dozvěděli a také oblíbený speciální okruh pro děti a rodiny s dětmi.

3.8. - 4.8. 2024

10.8. - 11.8. 2024 - Hodokvas rytíře Kobylky + večerní program

Tradiční historicko-řemeslný jarmark. TOP akce sezóny. Pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Maximální věrohodnosti bojového umění a soubojů. Velkolepý rytířský turnaj plný speciálních efektů. Šermířské komedie, pověsti, dobové příběhy. Loutkové pohádky a pohádky nejen pro děti ale i dospěláky. Ukázky zručnosti starodávných řemesel. V sobotu znamenitý večerní program. Od 17:30 do 22:30 Noc démonů, plná povídek a ohnivých show. Pořádá historická posádka Špinavci.

10.8. - 11.8. 2024

14.8. 2024 - Noc na hradě (nutná rezervace)

Kromě klasických prohlídek po celý den máte jedinečnou možnost strávit noc na hradě. Můžete strávit tajemnou noc na hradě Sovinec, opečete si špekáček na hradním nádvoří a přespíte přímo v útrobách hradu. Přespání na údajně nejstrašidelnějším pátém nádvoří na hradě Sovinci, na které je nutná rezervace (je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz). 

14.8. 2024

17.8. - 18.8. 2024 - Velký lukostřelecký turnaj (5.ročník)

5. ročník klání v akční historické lukostřelbě pořádaný na hradě na hradě Sovinec. Padesát lukostřelců se utká o ceny. Vyhrají tři nejlepší! Bohatý doprovodný program. Historický šerm, jezdecká představení, historické tance, vyzkoušejte si historické zbraně i luky. Dobová hudba. Krásný středověký kolorit. Trh, kovárna a další.

17.8. - 18.8. 2024

24.8. - 25.8. 2024 - Soumrak nad Sovincem + noční prohlídky

Po oba prázdninové víkendové dny se můžete těšit na netradiční prohlídky hradu. Dozvíte se zajímavosti z tajemné, možná i temné, minulosti hradu Sovinec, o tajích kuchyně našich předků, zažijete bádání v alchymistické dílně a mnoho dalšího atd. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus. V sobotu večer od 19:30 budou připraveny noční prohlídky hradu, na které je nutná rezervace (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz). 

24.8. - 25.8. 2024

31.8. - 1.9. 2024 - Škola kouzel na Sovinci

Po oba poslední prazdninové víkendové dny bude probíhat kouzelnická akce na hradě Sovinci. Přijďte složit kouzelnické zkoušky, vyrobte si kouzelnickou hůlku a projděte všemi stanovišti, abyste získali kouzelnické vysvědčení. Vhodné pro rodiny s dětmi od 5 let. Součástí akce budou i netradiční prohlídky hradu po oba dny. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

31.8. - 1.9. 2024

7.9. - 8.9. 2024 - Sovinecké šelmování + Den rodin 

Během této akce se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z oblasti ochrany přírody, o šelmách, které se znovu vrací do české přírody, o činnosti záchranné stanice pro poraněná nebo jinak ohrožená zvířata nebo o sokolnictví. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus. V neděli bude probíhat na hradě také "Den rodin" pod záštitou MS kraje - vstup pro rodiny zdarma. Benefiční akce Moravskoslezského kraje, jejímž cílem je přiblížit neformální péči o blízkého člověka a také pěstounskou péči široké veřejnosti. V rámci akce se můžete těšit na bohatý program pro rodiny s dětmi.

7.9. - 8.9. 2024

14.9. - 15.9. 2024 - Kašpárek na skaldním hradě

Loučení s prázdninami aneb víkend plný pohádek. . Loutkářská a pohádková pouť. Loučení s prázdninami. Po celý víkend šermířské, loutkové a hrané pohádky. Šermířská a divadelní vystoupení, historický šerm, loutkové divadlo a pásmo nejen šermířských pohádek. Nebudou chybět pohádky pro nejmenší. Pořádá historická posádka Špinavci.

14.9. - 15.9. 2024

21.9. - 22. 9. 2024 - Hradní hodování

Hrad Sovinec je odedávna spojen nejen se šermíři, divadly a tanečnicemi, ale i s výborným jídlem. Během této víkendové akce užijete všeho. Bohatý kulturní program této akce bude obohacen ochutnávkami různých specialit. Víkend určený nejen pro milovníky dobré zábavy, jídla a pití. Těšit se na Vás budou i šermíři se svými vystoupeními, dobové tanečnice nebo sokolník a jeho dravci. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

21.9. - 22.9. 2024

28.9. - 29.9. 2024 - Jak vznikají dějiny

Loupeživí rytíři dobývají pevný hrad. Víkendová akce věnovaná dějinám hradu ve středověku. Uvidíte mušketýrská a šermířská vystoupení při bojích na hradě. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Rytíři pěti knížectví dobývají pevný hrad. Nelítostné souboje různými typy zbraní. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný program. Pořádá historická posádka Dědictví.

28.9. - 29.9. 2024

5.10. - 6.10. 2024 - Duchové a dušičky

Víkendové netradiční prohlídky hradu plné tajemství, záhad a duchů. Během prohlídek Vás čeká nejedno překvapení. Přijďte se trochu bát. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

5.10. - 6.10. 2024

1210. - 13.10. 2024 - Podzimní Sovinec

Přijďte si užít pohodový víkend na hradě Sovinec. Tento víkend se nekoná žádná velká akce a tak si můžete naplno užít romantiku hradu a všechna jeho zákoutí bez davů návštěvníků. Udělejte si výlet na kole, motorce, pěšky nebo jen tak z celou rodinnou.

400 Kč

19.10. - 20.10. 2024 - Na stráži

Netradiční prohlídky hradu s kostýmovanými průvodci okořeněné vstupy a scénkami ze života na hradě. Bude probíhat také oblíbený Sovinecký rébus, kde si můžete ověřit i s Vašimi dětmi, co jste se o hradě dozvěděli.

19.10. - 20.10. 2024

26.10. - 28.10. 2024 - Sokolnické lovy

Třídenní akce o nezdařeném lovu na medvěda. Slavnostní ukončení sezóny. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek Dědictví a sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný šermířský program. Pořádá historická posádka Dědictví.

26.10. - 28.10. 2024

26.12. - 30.12. 2024 - Vánoce na Sovinci

Netradiční prohlídky hradu s vůní svařeného vína a kávy. Během prohlídek se návštěvníci dozvědí mnohé zajímavosti z historie hradu, o vánočních, silvestrovských a novoročních zvycích.

26.12. - 30.12. 2024

4.1. 2025 - Novoroční procházka hradem

Přijďte zažít krásy hradu Sovince v zimním kabátě. První otevření hradu v novém roce.

4.1. 2025

Akce Hrad Sovinec v roce 2024 - VŠECHNY akce na hradě Sovinci, program, vystoupení pro rok 2024