HRAD SOVINEC - akce v roce 2021

Všechny pořádaná akce - hrad Sovinec


Zde naleznete program na VŠECHNY AKCE a vystoupení v roce 2021 na hradě Sovinci. Přehledně všechny pořádané akce a vystoupení na hradě Sovinci v roce 2021, nechybí program a harmonogram nejbližšího pořádané akce na hradě Sovinec.  

SOKOLNICKÉ LOVY - PAST NA MEDVĚDA
28.10., 30.10., 31.10. 2021

Třídenní akce na hradě Sovinec plná zábavy, šermířů a dravých ptáku !Přijďte si užít romantickou atmosféru babího léta hradu Sovinec a jeho okolí. Přílety, výcvik a ukázky lovu atrapy kořisti za pomoci dravých ptáků. Oblíbená akce se zárukou bohatého programu. Pohádkový příběh o nezdařeném lovu na medvěda. 


Třídenní akce o nezdařeném lovu na medvěda. Slavnostní ukončení sezóny. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek Dědictví a sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný šermířský program. 


ZÁRUKA VYSOKÉ KVALITY PROGRAMU!


NA TÉTO TŘÍDENNÍ AKCI VYSTOUPÍ:


 • Jihočeské divadlo VÍTI MARČÍKA Já to jsem  srdečně zve na Kolotoč príma pohádek a na nový divadelní pohádkový příběh Velká potopa
 • Skupina historického šermu NUNTIUS REGIS
 • Oblíbená divadelní a šermířská společnost DIVADLO BEZ STŘECHY přiváží kultovní šermířskou komedii Den v katovně a šermířský příběh Dědictví
 • Sokolnické ukázky výcviku a příletů dravých ptáků 
 • Loutkové pohádky - dřevěné hračky
 • Bohaté občerstvení zajištěno
 • Ukázky hrnčířského řemesla a stánky s tradičními výrobky
 • Šermířské souboje a zápletky různými tipy zbraní
 • Skřítkova řemeslná hrnčířská dílna a brašnáři
 • Kovářské řemeslo představí mistr Jakub
 • Netradiční prohlídky hradních zákoutí


Můžete se projít po hradě a jeho nádvořích, podívat se na vyhlídku z věže, výstavu známého fotografa pana Štreita, absolvovat některý z nabízených okruhů s průvodcem nebo jen tak se projít hradem a dát si svařák nebo něco dobrého v místním občerstvení na 1. nádvoří s vyhřívanou zahrádkou.


Prohlídky hradu s průvodcem v kostýmu od 9:30 do 16:00 každých 30 minut. Můžete navštívit krátký nebo dlouhý okruh včetně chodby v podzemí a procházky okolo venkovních hradeb nebo si hrad projít sami, budou také speciální prohlídky pro nejmenší "pro práčata", tak aby bavili i Vaše menší děti.  


Občerstvit se můžete přímo v bastionu Klippelova bašta, který naleznete na 1. nádvoří. Klippelova bašta s posezením (krytá vyhřívaná letní zahrádka) v hradním bastiónu nabízí kromě alko, nealko nápojů, piva, brazilské kávy, kvalitního čaje, svařeného vína, horké medoviny atd. také výběr z více druhů polévek, hlavních jídel, grilovaného masa, salátů, tortill, pizzy z pece atd...).


Zároveň s touto akcí probíhá výstava Jindřicha Štreita "Ohlédnutí".  Výstava známého českého fotografa Jindřicha Štreita k jeho životnímu jubileu. Výběr fotografií z různých fází jeho tvorby.


Informace o dalších akcích pořádaných v tomto roce NALEZNETE NÍŽE. DENNÍ PROGRAM 

ČTVRTEK, SOBOTA A NEDĚLE:


09:40 Ukázky zručnosti hradních řemeslníků
10:00 Sokolnický výcvik dravých ptáků Monti
10:15 Pohádky z kufru pohádka pro nejmladší
10:30 Kolotoč príma pohádek Divadlo Já to jsem
11:20 Sokolnické lovy - ukázka lovu atrapy kořisti
11:35 Den v katovně černá šermířská komedie
12:10 O veliké řepě pohádka pro nejmladší
12:30 Velká potopa rodinná divadelní pohádka
13:20 Sokolnický výcvik dravých ptáků Monti
13:35 Prokleté dědictví šermířská povídka
14:10 Pohádky z kufru pohádka pro nejmladší
14:25 Kolotoč príma pohádek Divadlo Já to jsem
15:15 Sokolnické lovy - ukázka lovu atrapy kořisti
15:30 Den v katovně černá šermířská komedie
16:05 O veliké řepě pohádka pro nejmladší
16:20 Sokolníci na rozloučenou


Všechny akce v roce 2021

Velikonoce na Sovinci - velikonoční Sovinec - ZRUŠENO !

Oslava svátků jara na hradě Sovinec. Na Velikonoce na Velký pátek, v sobotu, neděli a na Velikonoční pondělí budou připraveny tématické prohlídky s průvodcem, kde se dozvíte více o historii hradu Sovinec a o velikonočních zvycích. Kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci bude připraven po všechny čtyři sváteční dny bohatý doprovodný program, vystoupí tančenice, šermíři a mnohem víc. Hrad otevřen samozřejmě i na Zelený čtvrtek.


1.4. - 5.4. 2021

První salva na hradě Sovinec - ZRUŠENO !

Na počest zahájení nové sezóny 2020 se můžete těšit na akci nazvanou První salva. Pro návštěvníky budou připraveny netradiční prohlídky hradu Sovinec s průvodcem, okořeněné šermířskými a mušketýrskými vystoupeními. Během prohlídek se představí také sokolník a nebudou chybět ochutnávky dobové kuchyně. Každé ráno otevře bránu hradu Sovinec a přivítá návštěvníky sám pan purkrabí.


10.4. - 11.4. 
2021

Útěk z  řádu - ZRUŠENO ! 

Pikantní příběhy, divadelní vystoupení a šermířské pověsti z kláštera při pálení čarodějnic. Kromě různorodých šermířských pověstí a vystoupení uvidíte také premiéru divadelní pohádky Potopa, mnoha cenami ověnčený Kolotoč prima pohádek, šermířské pověsti a vystoupení pro menší i dospělé, ukázka historických řemesel a bohaté občerstvení. . 


17.4. - 18.4. 2021

Čarodějnický rej a svátky jara - ZRUŠENO !

Přijměte pozvání na netradiční prohlídky na hradě Sovinec, spousta čarodějnic, tématické prohlídky nejen pro děti s tou pravou atmosférou. Čtyřdenní akce nejen pro děti! Co dělat, když Vás čarodějnice uhrane? Byly nebo nebyly na hradě Sovinec čarodějnice? To vše a mnoho dalšího se dozvíte tento prodloužený víkend. Kromě čtvrtku 30.4. bude akce probíhat také od pátku 1.5. do neděle 3.5.2020. Maksy čarodějnic a čarodějů mají vstup ZDARMA!


30.4. - 2.5. 2021 

Kmotra smrt - dobývaní hradu Sovinec - ZRUŠENO !

Vojenská historie středověku aneb bojové umění středověku na hradě Sovinec. Třídenní akce s kvalitním obsáhlým programem, pohádky, rytířské souboje, sokolníci, kejklíři, ukázky bojového umění středověku, pásmo soubojů a mnohem víc, vše vyvrcholí rytířským turnajem plným jedinečných a nefalšovaných soubojů na sekery, palcáty a meče. Pořádá historická posádka Špinavci.


8.5. -  9.5. 

2021 

Pocta veteránům - ZRUŠENO !

Akce věnovaná všem válečným veteránům napříč stoletími. Hold jejich odvaze a statečnosti vzdají během svých ukázek kluby vojenské historie, mušketýrská jednotka a mnoho dalších. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.

 

15.5. - 16.5. 2021

Lesk a bída dávných časů - PRVNÍ AKCE TOHOTO ROKU!

Víkendová akce bude věnována dětem, ale nejen jim. Proběhnou šermířská vystoupení a divadelní představení známých skupin jako Memento Mori, skupiny šermu Taurus, vystoupení mušketýrské skupiny Salva atd. Bude zajištěn další doprovodný program a bohaté občerstvení


5.6.  - 6.6. 2021

Myslivecké letní slavnosti - 12.6. - 13.6. 2021

Akce zaměřená na myslivost, mysliveckou kynologii, sokolnictví a ochranu přírody. Akce a program bude doplněn o myslivecké trubače, komentované přehlídky zbraní a trofejí, tématické soutěže a mnoho dalšího. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus a na speciality myslivecké kuchyně, jako zvěřinový guláš, jelení steaky, zvěřinové klobásy a další speciality.


12.6. - 13.6. 2021

Škrhola a lotři ze mlýna - 19.6. - 20.6. 2021

Šermířský víkend na hradě Sovinec plný soubojů různými typy zbraní. Hrad Sovinec s bohatým víkendovým programem. Šermířské souboje, šermířské příběhy, souboje a středověké pověsti. Pohádky pro děti a velká loutková pohádka Škrhola a lotři ze mlýna. Nebude chybět také rytířský turnaj.


19.6. - 20.6. 2021

Slavnosti pánů ze Sovince - 26.6. - 27.6. 2021

Víkend zaměřený na historické období gotiky a rané renesance. Doby, kdy žili páni ze Sovince, kteří byli zakladateli tohoto hradu. V sobotu večer navíc program vyvrcholí průvodem pana Voka ze Sovince s početnou družinou, rytířským turnajem na jeho počest a vše završí ohňová show.


26.6. - 27.6. 2021

Sovinecký šperk - 3.7. - 6. 7. 2021

Tradiční čtyřdenní šperkařský jarmark na hradě Sovinec, na kterém budou kromě prodeje tradičních šperků k vidění různé techniky výroby šperků. Proběhnou ukázky různých technik šperkařské výroby z kamenů, cínu mědi, stříbra, kůže, dřeva i smaltu. Prodej šperků a kreativního materiálu "hradní blešák". Akce bude doplněna o program na pátém nádvoří, kde vystoupí šermíři, tanečnice, sokolník a další. Akce bude probíhat kromě víkendu 3.7 a 4.7. také po oba dny státních svátků v pondělí i úterý 5. 7. a 6.7. !!!


3.7. - 6. 7. 2021

Přízrak z temné věže - 10.7. - 11.7. 2021

Festival práva útrpného vážně - nevážně lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kromě různorodých šermířských pověstí, povídek, dobových tanců a rytířských vystoupení nebude chybět kejklířská a žonglérská show, pohádky pro nejmenší a sokolnické ukázky z výcviku ptáků. 


10.7. - 11.7. 2021

Hradní bestie - 17.7. - 18.7. 2021

Přemůže bestie hrad Sovinec nebo se posádka Sovince ubrání? Víkendová akce na hradě Sovinec plná šermířských povídek a šarvátek, povídání o dravých ptácích a historických tanců. Kromě prohlídek s průvodcem v kostýmech se můžete těšit na oblíbený Sovinecký rébus.


17.7. - 18.7. 2021

Za čest krále - 24.7. - 25. 7. 2021

Hrad Sovinec v temné době třicetileté války. XXIIII. nejoblíbenější návštěvnická akce. Dobývání hradu se středověkou bitvou. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Kaskadérské grotesky a přestřelky při obléhání hradu, kejklířská a šermířská vystoupení. Obléhání a obstřelování hradu Sovinec. Vrcholné kejklířské a žonglérské dovednosti. Středověké souboje a šarvátky. Představí souboje a šermířské zápletky v nejvěrohodnější podobě. Loutkové pohádky pro celou rodinu, sokolníci a další.


24.7. - 25.7. 2021

Na příkaz císaře - 31.7. - 1.8. 2021

Velkolepý rytířský turnaj na hradě Sovinec. Akce roku! Bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Život a etiketa při námluvách na gotickém hradě. Jedinečné souboje, šermířská utkání, šermířské pohádky a grotesky, scénický šerm, gotická bitva plná jedinečných a nefalšovaných soubojů. Pro nejmladší loutkové pohádky hrané velkými marionetami. Ukázky historických řemesel kováři, hrnčíři, řezbáři a mnohem více.


31.7. - 1.8. 2021

Poslední vzdor - 7.8. - 8.8. 2021

Víkendová akce věnovaná třicetileté válce. Připraven bude bohatý program. Navíc po oba dny, vždy v poledne, proběhne divadelní rekonstrukce obléhání hradu švédskými oddíly v roce 1643. Kromě šermířů a krásných tanečnic, které vás rády zapojí do tance nebudou chybět komentované prohlídky kostýmovanými průvodci a oblíbený Sovinecký rébus.


7.8. - 8.8. 2021

Hodokvas rytíře Kobylky - 14.8. - 15.8. 2021

Tradiční historicko-řemeslný jarmark. Nejobsáhlejší akce sezóny. Pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. Záruka vysoké kvality celodenního programu. Maximální věrohodnosti bojového umění a soubojů. V sobotu znamenitý večerní program. Velkolepý rytířský turnaj plný speciálních efektů. Šermířské komedie, pověsti, dobové příběhy. Loutkové pohádky a pohádky nejen pro děti ale i dospěláky. Ukázky zručnosti starodávných řemesel. V sobotu 14.8. od 17:00 do 20:00 Noc démonů, plná povídek a ohnivých show.


14.8. - 15.8. 2021

Velký hradní lukostřelecký turnaj - 21.8. - 22.8. 2021

2. ročník soutěže v historické lukostřelbě pořádaný na hradě Sovinec. Padesát lukostřelců se utká o zajímavé ceny. Turnaj je určený pro veřejnost! Bohatý doprovodný program - historický šerm, plně kontaktní rytířská klání, historické tance, dobová hudba. To vše dotvoří středověký kolorit hradu Sovince.


21.8. - 22.8. 2021

Tajemný hrad a Hradozámecká noc - 28.8. - 29.8. 2021

Po oba poslední prázdninové víkendové dny se můžete těšit na netradiční prohlídky hradu. Dozvíte se zajímavosti z tajemné, možná i temné, minulosti hradu Sovinec, o tajích kuchyně našich předků, zažijete bádání v alchymistické dílně a mnoho dalšího atd. V sobotu večer budou pro vás probíhat tajemné noční prohlídky hradu. plná tajemna, magie a čar (na tyto noční prohlídky je potřeba se předem objednat na 554 219 863 nebo na sovinec@mubr.cz) a povídání o netopýrech.


28.8. - 29.8. 2021

Škola kouzel na Sovinci (NOVINKA SEZÓNY) - 4.9. - 5.9. 2021

Po oba víkendové dny bude probíhat nová akce na hradě Sovinci. Vyrobíte si kouzelnickou hůlku a pak projdete všechna kouzelnická stanoviště. Po úspěšném splnění všech úkolů Vás čeká kouzelnické vysvědčení a k tomu i drobná odměna. Součástí akce budou i netradiční prohlídky hradu po oba dny.

4.9.  - 5.9. 2021

Sovinecké šelmování - 11.9. - 12.9. 2021

Během této akce se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z oblasti ochrany přírody, o šelmách, které se znovu vrací do české přírody, o činnosti záchranné stanice pro poraněná nebo jinak ohrožená zvířata nebo o sokolnictví. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus. 


11.9. - 12.9. 2021

Kašpárek na skalním hradě - 18.9. - 19.9. 2021

Loutkářská a pohádková pouť. Loučení s prázdninami aneb víkend plný pohádek. Šermířská a divadelní vystoupení, historický šerm, loutkové divadlo a pásmo nejen šermířských pohádek. Nebudou chybět pohádky pro nejmenší.


18.9. - 19.9. 2021

Hradní hodování - 25.9. - 26.9. 2021

Hrad Sovinec je odedávna spojen nejen se šermíři, divadly a tanečnicemi, ale i s výborným jídlem. Během této víkendové akce užijete všeho. Bohatý kulturní program této akce bude obohacen ochutnávkami různých specialit. Kromě klasických prohlídek s průvodcem se návštěvníci mohou těšit na oblíbený Sovinecký rébus.


25.9. - 26.9. 2021

Jak se lidem žilo (NOVINKA SEZÓNY) - 28.9. 2021

Ves státní svátek pro Vás budou připraveny komentované prohlídky hradu s kostýmovanými průvodci a poutavé přednášky na téma středověkého stravování, odívání a život v průběhu staletí. 


28.9. 2021

Na stráži (NOVINKA SEZÓNY) - 9.10. - 10.10. 2021

Po oba víkendové dny bude probíhat nová akce na hradě Sovinci. Vydejte se na netradiční prohlídku hradu Sovinec s kostýmovanými průvodci plnou zajímavých scének a tajemství.  Bude probíhat také oblíbený "Sovinecký rébus", kde si můžete ověřit i s Vašimi dětmi, co jste se o hradě dozvěděli.


9.10. - 10.10. 2021

Balady zbojnické - 16.10. - 17.10. -2021

Loupežnické povídky a šermířské příběhy, které vždy nekončí katovou sekerou. Vystoupení šermířských a divadelních společností. Šermířské pověsti a příběhy v nejvěrohodnější podobě. Sokolnické přílety a ukázky výcviku dravých ptáků se sokolníkem Montim. Šermířské, loupežnické a loutkové pohádky a příběhy. 


16.10.- 17.10. 2021

Sokolnické lovy - 28.10. a 30.10 - 31.10 

Třídenní akce o nezdařeném lovu na medvěda. Slavnostní ukončení sezóny. Pro nejmladší pohádková babička, sokolnický spolek Dědictví a sokolnické besedy a fotografování s dravými ptáky. Ukázky výcviku a příletů dravých ptáků. Bohatý doprovodný šermířský program.


28.10., 30. 10. - 31.10. 

2021

Vánoční Sovinec 

Netradiční vánoční prohlídky hradu s vůní svařeného vína, čaje a kávy. Během prohlídek se návštěvníci dozví mnohé zajímavosti z historie hradu, o vánočních a novoročních zvycích. Prohlídky budou obohaceny vstupy, kde se zábavnou formou dozví o historii výroby mincí, o trestech za padělání a šizení mincí. Každý návštěvník si bude moci odnést drobný dárek jako vzpomínku na tuto akci. Kromě vánočních prohlídek bude i poslední letošní Sovinecký rébus.

26.12.-30.12.2021